Ana sayfa Yazılım Firefox Site İçi Arama Özelliğini Duyurdu

Firefox Site İçi Arama Özelliğini Duyurdu

PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda Google ile anlaşmasını yenilemeyerek Yahoo ile anlaşma sağlayan Firefox, varsayılan arama motorunu artık Yahoo olarak kullanma kararı almıştı. Firefox şimdi Yahoo ile olan anlaşmasıyla birlikte arama motoruna bir yenilik daha getirmeye hazırlanıyor. Artık arama işlemlerinde geçişler daha kolay bir hale getiriliyor.

Örneğin Teknovi hakkında bir bilgi almak istiyorsunuz. Mozilla Firefox üzerinden sitemizi görüntülerken sağ üstteki arama kutusuna site içinde arama yapabileceğiniz yere bilgi almak istediğiniz kelimeyi girerek Teknovi içinde arama yapabiliyorsunuz.

mozilla-yahoo

Daha önceleri Bing Powered arama tekniği olarak bildiğimiz bu site içi arama özelliğini artık Mozilla Firefox üzerinde Yahoo ile olan işbirliği sonucunda görmeye başlayacağız. Tüm bu yenilikler dışında site içi arama yapmak için siteyi ziyaret etmenize de gerek kalmıyor. Dilerseniz aynı arama çubuğu üzerinden site içi aramayı gerçekleştirebilirsiniz.

Arama motoru seçenekleri arasında şimdilik Wikipedia, Twitter, eBay, Yahoo, Bing ve DuckDuckGo gibi siteler bulunuyor. Eğer isterseniz bu listeyi daha sonradan kendiniz değiştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.