Ana sayfa Yazılım Firefox Varsayılan Arama Motorunu Değiştiriyor

Firefox Varsayılan Arama Motorunu Değiştiriyor

PAYLAŞ

Mozilla Firefox, dünyada en çok kullanılan internet arama motoru olan Google’ın, son zamanlarda tekeline almaya başladığı internet tarayıcıları dünyasında kendi yerini koruyabilmek için önemli bir adım attı.

Mozilla’ya ait kendi resmi blogları üzerinden firmanın CEO’su Chris Beard, yaptıkları açıklama ile varsayılan arama motorlarını Yahoo olarak değiştirdiklerini ve kendileriyle tam beş yıllık bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

İnternet tarayıcıları dünyasında büyük bir fark yaratarak Firefox tarayıcısını her internet kullanıcısı için uygun bir hale getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Chris Beard, yeni gelecek Yahoo arama motoru ile kullanıcıların internet üzerindeki araştırmalarını daha pratik bir şekilde yapacaklarını açıkladı.

firefoxy

Aralık ayında hayata geçecek olan bu değişimden memnun olmayan kullanıcılar, istedikleri zaman tarayıcı ayarlarına girerek varsayılan arama motorlarını Google, eBay, Amazon, Wikipedia ya da Twitter olarak seçerek kendi tercih ettikleri arama motorlarını kullanmaya devam edebilecekler.

Firefox ile Yahoo’nun büyük anlaşması sonucunda Google’ın 2004 yılından beri birlikte olduğu eski dostu Firefox tarayıcısı ile aralarında oluşan bu sıkı rekabet ortamında geliştireceği yeni stratejiler merakla bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.