Ana sayfa Editörden Fotoğrafta Kaç Kız Var? Sorusu Sosyal Medyanin Gündeminde!

Fotoğrafta Kaç Kız Var? Sorusu Sosyal Medyanin Gündeminde!

PAYLAŞ

Sosyal Medyanın gündeminde bu ara Fotoğrafta Kaç Kız Var? sorusu var.

Daha öncesinde bu elbise hangi renk? şeklinde sosyal ağlarda bir fotoğraf dolanıyordu. Fotoğrafa bakış açınız değiştiğinde, renkte değişiyordu. Buna ek olarak haftalarca bu soru sosyal medyanın gündeminde yer aldı. Son zamanlarda sosyal medyanın gündeminde Bu Fotoğrafta Kaç Tane Kız Var? sorusu ile karşımıza çıkan bir fotoğraf yer alıyor.

#WHPidentity etiketi adı altında Facebook ve Twitter’da paylaşılan fotoğraf, sosyal medya da tartışmalara ve fikir ayrılıklarına sebep oldu. Sorulan soru, fotoğrafa göre aslında bir anlamda yanıltıcı. Fotoğrafta Kaç Tane Kız Var? sorusunun cevabı 12 olmalı. Ancak kaç tane farklı kız var sorusunun cevabı ise 2 olmalı. Lakin sosyal medyanın gündemindeki bu fotoğrafta bana göre 2 tane kız oturuyor. Ve Bu kızların yansımasını görüyoruz. Yani birbirinden farklı olarak sadece 2 kız bulunurken, toplamda 12 kız yer alıyor. 

FotoğraftaÖzellikle de twitter’da bir çok kez retweetlenen bu fotoğraftan ziyade, soru oldukça şaşırtmalı. Soru şaşırtmalı olunca da farklı farklı cevap verenler oldu. Hatta bazıları bu fotoğrafta farklı farklı 4 kız var bile dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.