Ana sayfa Dünyadan Fransadaki Patlama Sonrası Facebook Safety Check Devrede!

Fransadaki Patlama Sonrası Facebook Safety Check Devrede!

PAYLAŞ
Fransadaki Patlama Sonrası Facebook Safety Check Devrede

Terörün bu sefer ki adresi Fransa oldu. Kutlamaların yapıldığı sırada patlama meydana geldi. Fransadaki Patlama Sonrası Facebook Safety Check Devrede!

Fransa da geçtiğimiz saatlerde meydana gelen patlama sonrasında maalesef ki açıklanan rakamlara göre 70’den fazla ölü olduğu ve çok sayıda yaralının hastahanelere sevk edildiği belirtildi. Fransa’nın Nice kentinde Bastille kutlamaları sırasında meydana gelen patlama sonrasında Facebook Safety Check uygulamasını devreye soktu. Güvende misin sorusu yöneltildi.

Konum bazlı çalışan uygulamaya baktığımız zaman yaşadığı yer Fransanın herhangi bir yerinde görünen kişiler Facebook’un Güvende misin? sorusu ile karşı karşıya kalıyor. Kullanıcılar soruyu yanıtladıktan sonra arkadaşlarına bildirim gidiyor ve durumu hakkında bilgi veriliyor.

Fransadaki Patlama Sonrası Facebook Safety Check Devrede!

nice

Facebook’un 2016 yılında devreye soktuğu Safety Check geliştirildiği taktirde insanların birbiri ile olan iletişimini daha kuvvetli hale getirecektir diye düşünüyorum. Fransa da meydana gelen terör saldırısında yaşamını yitirenlere

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.