Ana sayfa Soru - Cevap Galaxy A3 Alınır mı?

Galaxy A3 Alınır mı?

PAYLAŞ

Samsung’un giriş seviyesi ve orta seviye ürünlere sahip olan A serisinin teknik detaylarını bu yazı serisinde inceleyeceğiz. Galaxy A3’ün A serisinde giriş segment bir akıllı olduğunu belirtelim. Samsung’un değişik isimlerde giriş-orta akıllı çıkarmak yerine Galaxy Note ya da S gibi belirli bir seri üzerinden bu pazarı takip etme isteğinin neticesinde ortaya çıkmış bir seridir Galaxy A. Bakalım A3’te neler var?

4.5 inç ideal ekran ile gelen Galaxy A3’ün orta segment veya giriş segment cihazlara göre biraz küçük denebilir. Sony orta segment cihazlar ile yalnızca benzer ekran boyutu taşıdığını söyleyelim. Çözünürlük açısından qHD ekrana sahip olan akıllı maalesef bu konuda bizden negatif puan alıyor.

1.2 GHz saat hızında 4 çekirdekli işlemci barındıran akıllıda 8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunuyor. Fotoğraf çekim konusunda sıkıntısı olmayan akıllının video çekme konusunda performansı maalesef iyi değil. Üstelik 1 GB ramin de yetersiz kaldığını belirtelim.

1900 mAh bataryası ve düşük özellikleri ile daha çok internette gezinim ya da giriş seviyesi kullan-at tarzı akıllı arayan kişiler için ideal bir telefon diyebiliriz bizce. Fakat eğer uzun kullanımlı bir akıllı arıyorsanız daha farklı alternatiflere yönelmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.