Ana sayfa Android Galaxy A3 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi

Galaxy A3 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi

PAYLAŞ

Samsung Galaxy A3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi çıktı. Samsung’un uygun fiyatlı metal kasalı akıllı telefonu Galaxy A3 için yayınlanan Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesinin detayları haberimizde. Aslında güncelleme için Android 5.0.2 Lollipop güncelleştirmesi desek daha doğru.

OTA üzerinden Rusya’da yayınlanan Galaxy A3 için Android Lollipop güncellemesi ile Samsung’un A serisine ilk güncelleme desteği gelmiş oldu. Samsung’un nispeten uygun fiyatlı ve metal kasalı telefonlarından oluşan A serisi böylelikle Android Lollipop’a kavuştu. Kies üzerinden yüklenebilen güncelleştirme ile Samsung Galaxy A3 modeli, Android 5.0.2 Lollipop sürümüne yükselmiş oluyor. İlk sürümlerdeki hatalar sebebiyle direkt olarak Android 5.0.2 güncellemesi geliyor. Bu güncelleme ile birlikte Android Lollipop’un genel yenilikleri ve iyileştirmeleri, Samsung TouchWiz arayüzün yenilenmiş hali (materyal tasarım ögeleri), performans ve pil tüketiminde iyileştirmeler gibi yenilikler bulunuyor.

galaxy-a3-icin-android-5-0-2-lollipop-guncellemesi

Normalde başka ülkelerde yayınlanan güncelleştirmeleri Odin üzerinden kurmanızı öneriyoruz ancak bu sefer Türkiye için güncellemenin yayınlanmasını beklemenizi öneriyoruz. Çünkü Rusya’da yayınlanan güncelleştirmede bazı hatalar olduğu paylaşıldı. Yani Galaxy A3’ü Android 5.0.2 Lollipop sürümüne güncellemek için Rusya ROM’unu indirmeyin.

Son olarak bu gelişme ile birlikte Galaxy A5 ve Galaxy A7 modellerine de güncelleme geleceği kesinleşmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.