Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy A8 Ortaya Çıktı!

Galaxy A8 Ortaya Çıktı!

PAYLAŞ

Samsung’un yeni cihazlarının sızıntıları ardı ardına devam ediyor. Geçtiğimiz gün hatırlarsanız Galaxy J5 ortaya çıkmış ve güçlü teknik özellikleri ile giriş-orta segmenti hareketlendirmişti. Fakat bugün yapacağımız haberin farklı bir değeri var. Çünkü sızıntı raporuna göre Galaxy A8, Samsung’un bugüne kadarki çıkardığı en ince akıllı telefon olmaya aday!

İlk olarak Galaxy A8 metal çerçevesi ile dikkat çekiyor. Samsung’un yeni tasarım trendine uygun olarak tasarlanan Galaxy A8, yalnızca 140 gram ağırlığında. Ve tasarımsal ölçülerine gelirsek 157.7×76.7×5.9mm boyutlarında. Yani yalnızca 5.9 mm kalınlığında. Hatırlatalım akıllı cihazlar arasında en ince cihazlardan biri olan iPod Touch 5G 6.1 mm kalınlığındaydı. Ve kamerası gövdenin dışarısında idi. Fakat Samsung, tasarımsal açıdan kamerayı gövdeye sığdırmayı başarmış ve buna rağmen teknik detaylardan ödün vermemiş.

galaxyA82

Android 5.1.1 ile hayat bulacak olan Galaxy A8’de 16 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunacak. 2 GB Ram barındıran A8’de Snapdragon 615 çipseti ile çalışacak. Her Android cihaz gibi microSD’ye sahip akıllının ekran boyutu 5.7 inç ve 1080p HD çözünürlüğe sahip. Merakla beklenen Galaxy A8, akıllı telefon pazarında büyük bir etki oluşturacağı su götürmez bir gerçek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.