Ana sayfa Android Galaxy Note 3 için Android 5 Lollipop ROM Çıktı

Galaxy Note 3 için Android 5 Lollipop ROM Çıktı

PAYLAŞ

Note serisinin bir önceki nesli olan Galaxy Note 3 modeli için Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi ortaya çıktı. Samsung-Updates isimli site tarafından yayınlanan ROM, Galaxy Note 3 modeli için şimdiye kadar ortaya çıkan ilk kararlı sürüm Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi. Ancak bunu Custom ROM yani özelleştirilmiş ROM’lar ile karıştırmamakta fayda var çünkü içerisinde aynı zamanda TouchWiz arayüzü güncelleştirmesini de içeriyor.

Yani aslında haberin kaynağı olan Samsung-Updates sitesinden de anlaşılabileceği gibi muhtemelen Samsung’un resmi güncelleştirmeyi yayınlamadan önce el altından kullanıma sunduğu bir güncelleştirme oldu. Henüz küresel anlamda OTA üzerinden yayınlanmış değil. Söz konusu güncelleştirmenin sadece Vietnam’da yayınlandığı söyleniyor. (Kaynak)

galaxy-note-3-android-lollipop

XDA gibi dev Android forumlarında hemen kullanılmaya başlayan ROM ile ilgili gelen yorumlar oldukça olumlu. SM-N900U modeli için çıkarılan ROM, kısa bir süre içerisinde diğer Note 3 modelleri için uygun hale getirilecektir. Gerçi zaten Note 3, Android Lollipop sürümünü çok rahat bir şekilde çalıştırabilecek donanıma sahip. Bu konuyla ilgili videoya Galaxy Note 3’e Android 5.0 Yüklendi başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

Kısa bir süre için indirilmeye sunulan Galaxy Note 3 Android 5.0 ROM‘u, yayından kaldırıldı. Buradan da anlayabileceğimiz gibi söz konusu ROM, tıpkı üretim tesislerinden istenmeden (!) sızan akıllı telefon fotoğraflarına benziyor.

Ayrıca yine forumlardan gözümüze çarpan yorumlara göre kullanıcılar, Android 5.0’ın Stock yani sade (Nexus gibi) sürümünü beklemek konusunda daha hevesli görünüyor çünkü Stock sürüme yapılan iyileştirmeler ile TouchWiz arayüzünün artık gereksiz olduğu düşünülüyor. Hangi Samsung cihazların Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesini alacağını merak ediyorsanız buradaki yazımıza bakmanızı öneririz.

Son olarak eğer hala Galaxy Note 3 almayı düşünüyorsanız inceleme videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.