Ana sayfa Android Galaxy Note 4 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Çıktı

Galaxy Note 4 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Çıktı

PAYLAŞ

Samsung‘un phablet cihazı Galaxy Note 4 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi görüldü. Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F versiyonu için yayınlanan Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi şimdilik sadece Avrupa’da yayınlandı ancak Sammobile bu ROM’u indirmeye sundu.

Özel olarak SM-N910F modelini belirttik çünkü ülkemizde satılan Galaxy Note 4’lerin modeli SM-N910 olarak geçiyor. Buradaki temel fark işlemci. Türkiye’de satılan Galaxy Note 4‘lerde Samsung üretimi Exynos işlemciler kullanılırken, Avrupa’da satılan Galaxy Note 4‘lerde Qualcomm Snapdragon işlemci kullanılıyor. Dolayısıyla bu yayınlanan güncelleştirmeyi, Exynos işlemcili Note 4’lere kuramıyorusunuz.

Samsung cihazlara şimdiye kadar çıkan Android 5.0 Lollipop güncelleştirmeleri, kullanıcıları oldukça memnun etmişti. TouchWix arayüzünün hantallığından şikayetçi olanlar için Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi birebir. Eğer Galaxy Note 4’ünüzü yurtdışından aldıysanız, bu güncelleştirmeyi yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

galaxy-note-4-android-5-0-lollipop-avrupada-2

Daha önce Güney Kore’de ve Polonya’da çıkan Note 4 Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi artık resmi olarak dağıtılmaya başlandı. Samsung her ne kadar kendi işlemcisini üretiyor olsa da Snapdragon işlemci kullanan cihazlarına güncelleme konusunda öncelik tanıyor. Ancak tabii ki bu iyi bir gelişme. Ülkemizde satılan SM-N910 versiyonu için Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesinin yakın olduğunu söyleyebiliriz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.