Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy Note 5’in Özellikleri Sızdı

Galaxy Note 5’in Özellikleri Sızdı

PAYLAŞ

Samsung’un amiral gemi serisinin üyelerinden biri olan Note akıllıları bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda diğer amirallere göre daha büyük olurdu ve daha fonksiyonel işlemler barındırırdı. Hala öyle fakat kullanıcıların büyük ekran tutkusu S serisi cihazları Note serisi cihazlara doğru yaklaştırdı ve artık arada pek fark kalmadı diyebiliriz.

Birçok teknik detayı ortaya çıkan akıllı telefonun bu sene içerisinde tanıtılması beklenmiyor. Gelelim teknik detaylarına, 5.6 inç qHD ekran ile birlikte gelecek olan akıllıda Super AMOLED panel kullanılacak. İşlemci mimarisini kendisi üstlenen şirket, Note serisi yeni amiraline Exynos 7422 SoC işlemcisini yeterli görmüş. 7420 işlemcinin güncellenmiş ve performansı arttırılmış olan bu yeni işlemcinin yanında tahminen 4 GB ram olacak.

4100 mAh gibi büyük bir batarya ile gelecek olan akıllıda 32-64-128 GB dahili depolama seçenekleri olacak fakat microSD ile arttırma seçeneği bulunmayacak. Samsung artık tek parça akıllı telefonlara doğru yönelmeye başlıyor. Hem microSD ile depolama alanı arttırılamıyor hem de arka kapak açılmıyor yani artık cüzdanımızda batarya taşımamızın bir anlamı kalmadı. 2016’nın ilk aylarında tanıtılması beklenen akıllı bakalım bekleneni verecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.