Ana sayfa Android Galaxy S4’e İlk Android 5.0 Lollipop Güncellemesi

Galaxy S4’e İlk Android 5.0 Lollipop Güncellemesi

PAYLAŞ

Samsung Galaxy S4 Google Play Edition, merakla beklenen Lollipop güncellemesini alıyor. 492 MB büyüklüğündeki bu genişletme işlemi Google’ın Material Design sistemi ve birçok yeni özellikle geliyor.

Ayrıca Material Design‘ın yanı sıra, birçok kilitli ekran uyarıları, geliştirilmiş multitasking, microSD kartınıza yazma izni ve arttırılmış batarya ömrü ve performans da yeni güncellemeyle beraber gelen diğer şeyler. Aynı zamanda kullanıcılar Smart Lock’a da kavuşuyor. Smart Lock sayesinde Android Wear‘ınız yakınınızdayken ekran kilidiniz otomatik olarak devre dışı olacak.

Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Eğer yeni bir akıllı telefon almak istiyorsanız ve Galaxy S4 modeli seçenekleriniz arasındaysa, Samsung Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı? başlığımıza göz atmanızı öneririz.

loli

Böylece Samsung Lollipop güncellemesini Google Play Edition cihazlara getiren dördüncü donanım üreticisi oldu. Diğer marka ve modeller HTC One M7, One M8, orijinal Moto G, LG G Pad 8.3 GPE‘ydi.

Samsung’un kendi arayüzü olan TouchWiz‘i kullanan Galaxy S4’ler ise Lollipop güncellemesini 2015 yılına gigrmeden alamayacak. Firma şu anda Lollipop’u daha yeni cihazlara, örneğin S5 ve Note 4‘e getirmeye uğraşıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.