Ana sayfa Android Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Geliyor

Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Geliyor

PAYLAŞ

Samsung’un eski amiral gemisi Galaxy S4 GT-I9500 için Android 5.0 Lollipop sürümünü güncellemesi çıktı. Galaxy S4 GT-I9500 yani Exynos işlemcili Galaxy S4 kullanıyorsanız Android 5.0 Lollipop sürümünü yükleyebilirsiniz. Bu güncelleme henüz Türkiye’de yayınlanmadı.

Rusya’dan gelen habere göre Samsung Galaxy S4‘ün Exynos işlemci kullanan modeli olan GT-I9500 modeli için resmi Android 5.0 Lollipop güncellemesi çıktı. Şimdilik sadece Rusya’da dağıtılan güncelleştirme tamamen resmi, yani Samsung tarafından dağıtılıyor. Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin boyutu tam olarak 1049 MB. Rusya’da OTA üzerinden yayınlanan güncelleştirmede Android’in içerisinde gelen bazı uygulamalar kaldırılmış durumda. Ancak bu uygulamaları (Google Play Kitaplık vs. gibi) Play Store’dan ihtiyaç duyduğunuzda indirebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir : Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Videosu Yayınlandı

galaxy-s4-gt-i9500-android-5-0-lollipop-guncellemesiGalaxy S4 için yayınlanan Lollipop güncelleştirmesi, Android 5.0 sürümü ile gelen tüm yeni özelliklere ve Samsung’un yenilenen TouchWiz arayüzüne sahip.

Bu haberin Türkiye’yi ilgilendiren kısmı ise güncellemeyi isterseniz Odin üzerinden yapabilirsiniz. El ile Samsung’un Türkiye’de Android 5.0 Lollipop sürümünü dağıtmasını beklemeden resmi ROM’u kurmanız mümkün. İlerleyen günlerde bu ROM, çeşitli sitelerde indirilmeye sunulacaktır.

Galaxy S4’ün GT-I9500 modeli için Android 5.0 Lollipop sürüm güncellemesine ait ekran görüntüsünü yanda görebilirsiniz.

Bu güncellemeyi ROM olarak indirmeyi beklemek istemiyorsanız, daha önce Rusya için yayınlanmış olan eski Android sürümlerinden bir tanesini yükleyerek daha sonra Android 5.0 Lollipop sürümüne OTA üzerinden geçiş yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.