Ana sayfa Android Galaxy S5 için Android 5.0 Dağıtılmaya Başlandı

Galaxy S5 için Android 5.0 Dağıtılmaya Başlandı

PAYLAŞ

Android’in en büyük güncelleştirmesi Android 5.0 Lollipop sürüümü sonunda resmi olarak dağıtılmaya başlandı. Samsung’un mevcut amiral gemisi Galaxy S5, Kore’de Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesini almaya başladı. Galaxy S5’in SM-G900K sürümü için Güney Kore’de dağıtılmaya başlanan güncelleştirmenin yapım numarası G900KKTU1BNL2 olarak belirtiliyor. SamMobile tarafından yayınlanan bu habere göre Samsung, Android 5.0 dağıtmaya kendi ülkesinden başladı.

İlk etapta dağıtımın başlayacağı ülke olarak Polonya işaret edilmişti ancak dün Güney Kore’de operatörler aracılığı ile satılan Galaxy S5 modellerine güncelleştirme geldi. Android’in kendi iç değişikliklerinin yanı sıra Galaxy S5’in içerisinde yer alan TouchWiz arayüzünde de iyileştirilmeler görülüyor.

Goolge’ın yeni materyal tasarım anlayışının yer aldığı Android 5.0 için TouchWiz arayüzü de değiştirildi. Bildirimler ve kilit ekranında yapılan değişikliklere ek olarak performans konusunda da önemli değişiklikler var.

Merak edenler için daha önce geliştirici sürümüne ilişkin haberi Galaxy S5’e Android 5.0 Yüklendi – Video başlığında sizlere aktardığımızı hatırlatalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.