Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S5 metal gövdeye mi sahip olacak?

Galaxy S5 metal gövdeye mi sahip olacak?

PAYLAŞ

Samsung‘un beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S5‘e ait olduğu iddia edilen bazı görseller ortaya çıktı. Phone Arena tarafından sızdırılan görsellerde metal bir çerçeve görünüyor. Şimdiye kadar piyasaya çıkardığı tüm akıllı telefonlarının plastik gövdeye sahip olması sebebiyle eleştirilen Samsung‘un sıradaki akıllı telefonunu metal gövdeyle üreteceği iddiaları gittikçe güçleniyor.

Polikarbonat gövdenin çabuk deforme olması, kaygan olması gibi dezavanjtaları olmasına karşın önemli avantajları da mevcut. Bunlardan ilki plastik gövdenin üretim maliyetlerini büyük oranda azaltması. Üretim maliyeti haricinde de tedariğin ve üretim aşamasının kolay olması oldukça kısa bir sürede milyonlarca cihazın üretilmesine imkan sağlıyor.

Yukarıda görülen metal kasalı cihazın Galaxy S5 olduğunu düşündüren en büyük etken ise boyutları. Galaxy S4’e oldukça yakın olan boyutu ve Galaxy S4’ün duyurulmasının üzerinden yeterli sürenin geçmesi sebebiyle bu cihazın Galaxy S5 olduğunu tahmin ediliyor. 72.3 mm genişliğe ve 143.8 mm uzunluğa sahip olan bu metal kasanın içerisinde 5.3″ ekran olacağı tahmin ediliyor.

Bu fiziksel özellikler haricinde Galaxy S5’te beklenen 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip bir AMOLED ekran da söz konusu. Donanım tarafında ise 64bitlik Exynos işlemci, 3GB sistem belleği, 16MP ISOCELL kamera sensörü ve 128GB dahili depolama alanı Samsung Galaxy S5‘in beklenen teknik özellikleri arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.