Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S5 Neo Ortaya Çıktı

Galaxy S5 Neo Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Samsung’un Galaxy S modellerine Active, Neo, Edge gibi son takma adlar ile farklı özellikli akıllı duyurması meşhur. Hepimiz biliriz. Şimdi ise Galaxy S5’in Neo modeli Çek Cumhuriyeti’nde ortaya çıktı. Daha çok kendi teknolojisini ve donanımını cihaza entegre etmiş olan Samsung’un Galaxy S5 Neo’yu Çek Cumhuriyeti’nde satışa çıkardığına, teknik detaylarına değinmeden hemen söyleyelim.

Full HD ekran çözünürlüğü ile gelen S5’in kardeşi S5 Neo’da Mali T720 grafik işlemci bulunuyor. Exynos 7580’den güç alacak Neo’da 5.1 inç ekran bulunuyor. Ön kamerası 5 MP arka kamerası 16 MP olan orta segmente hitap edecek cihazda Android 5.1 Lollipop mobil işletim sistemi bulunuyor. 2800 mAh bataryaya sahip cihaz şu an Çek Cumhuriyeti’nde satışına başlandı.

Android 5’li orta segment cihazların çıkışına bakarsak, eski orta segment cihazların Android 5’e yükseltilmeyeceğini söyleyebiliriz. Samsung ve bazı firmaların da bu konuda maalesef çok can yakıcı politikalara sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Umarız ki herkes Apple’ı örnek alır ve en ücra müşterisini de düşünmeye çalışır ve ona göre de bir dünya kurmak için uğraşır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.