Ana sayfa Sektörden Galaxy S5 Satış Rakamlarında Büyük Fiyasko!

Galaxy S5 Satış Rakamlarında Büyük Fiyasko!

PAYLAŞ

Güney Kore’nin devi Samsung‘dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sizlere firmanın mali düzeyde küçülme kararı aldığını Samsung’da Alarm Verildi, Firma Küçülme Kararı Aldı başlığımızda aktarmıştık. %30 oranında küçülme kararı alan Samsung’un bu kararını destekleyici sebepler ortaya çıkmaya başladı. Samsung’un amiral gemisi Galaxy S5 modelinin satış rakamlarına ilişkin ortaya çıkan veriler, Galaxy S5‘in bir önceki model olan Galaxy S4’ün satış rakamlarının altında kaldığını gösteriyor.

Android işletim sistemi tarafında neredeyse 10 kadar serisi olan firmanın her seriye ilişkin çok sayıda modeli var. Hemen her bütçeye göre bir model ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung’un artık eskisi kadar tercih edilmediğini görüyoruz. Bunun birkaç farklı sebebi var ancak tabii ki en büyük sebebi fiyatlar. Firma her ne kadar her bütçeye uygun bir model ile raflarda boy gösterse dahi kullanıcıların artık alternatiflere yöneldiğini görüyoruz. Uzak Doğulu daha küçük ve fiyat / performans oranı daha yüksek modeller artık daha çok tercih ediliyor.

samsung-galaxy-s5-satis-rakamlari

Galaxy S5 modelinde bir diğer sorun, önceki modele kıyasla parmak izi okuma ve iyileştirilmiş arayüz hariç çok önemli bir fark sunmaması. Galaxy S4 modelinin satış rakamlarını referans alarak S4’e göre %20 daha fazla sayıda üretilen Galaxy S5, beklentilerin %40 daha altında satış yapabildi. Ayrılan reklam bütçesi ve tüm pazarlama maliyetlerii alt üst eden bu durum karşısında firma, sonraki modellerde umarız dersini iyi çalışır.

İşten çıkarma ve küçülme kararlarıyla gündeme gelmeye başlayan Samsung’un Galaxy S5 modeli, beklenilenin aksine 100 milyon barajını aşamadı hatta bu rakamın oldukça altında kaldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.