Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S5’in Özellikleri : Metal Gövde, 64-Bit İşlemci ve 2K Çözünürlük

Galaxy S5’in Özellikleri : Metal Gövde, 64-Bit İşlemci ve 2K Çözünürlük

PAYLAŞ

Ürettiği akıllı telefonların malzeme kalitesi konusunda uzun yıllardır eleştiri alan Samsung, sonunda kullanıcılara kulak vermiş görünüyor. Firmanın bir sonraki nesil amiral gemisi olması beklenen Galaxy S5 isimli modeliyle ilgili her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Ancak bu sefer ortaya çıkan bilgi kullanıcıların dikkatini fazlasıyla çekecek.

2. çeyrekte yani bahar aylarında tanıtılması beklenen Galaxy S5‘in 2 farklı gövde seçeneği ile satışa çıkacağı söyleniyor. Bu gövdelerden bir tanesi klasik plastik malzeme, diğerinin ise alüminyum alaşımı metal bir gövde olması söz konusu. Tıpkı Apple tarafında gördüğümüz iPhone 5s ve iPhone 5c modelleri gibi plastik gövdeye sahip olan modelin nispeten daha uygun fiyatla, metal gövdeye sahip olan modelin ise biraz daha pahalı bir fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia ediliyor.

Gövde seçeneğinin yanı sıra Samsung’un Galaxy S5 modelinde 64-bit mimariye sahip Qualcomm Snapdragon 805 isimli işlemcisini kullanacağı yine verilen bilgiler arasında. Apple tarafının iPhone 5s ile birlikte 64-bit mimariye geçmesinin ardından Samsung’dan böyle bir hamle zaten bekleniyordu. Ancak asıl değişiklik Galaxy S5’in ekran çözünürlüğünde.

Yine bugün Sony Xperia Z2 Ne Zaman Duyurulacak? başlıklı haberimizde belirttiğimiz gibi akıllı telefon üreticileri artık 2K çözünürlüğe sahip akıllı telefonlar üretme konusunda istekli davranıyor. Samsung tarafından gelen bilgi de bu yönde. Samsung’un Galaxy S5 isimli amiral gemisinde 2560 x 1440 çözünürlüğünde ekran kullanacağı yönünde güçlü tahminler mevcut.

5.25″ Super AMOLED ekran, 16 megapiksel kamera gibi diğer özellikleri ile Galaxy S5’i bu yıl yaz aylarında teknoloji marketlerinde görebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.