Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S6 Metal Kasalı Olacak

Galaxy S6 Metal Kasalı Olacak

PAYLAŞ

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefon serisinin beklenen yeni modeli Galaxy S6, alüminyum yani metal kasaya sahip olacak. Dün ortaya çıkan bilgilere göre bilgi, dedikodu seviyesinin ötesinde. Son 2 yıldır sürekli olarak gündemi meşgul eden “Samsung ve metal kasa”, “Samsung ve alüminyum” kasa söylentileri artık bir sonuca varacak gibi duruyor. Zaten belirtiler uzun süredir bu yöndeydi. Galaxy Alpha ile Galaxy S5 konfigürasyonlarındaki bir cihazı metal kasayla görmüştük.

Daha sonra ise Galaxy A3 ve A5 modelleri, son olarakta Galaxy A7 modelinin duyurulmasıyla Samsung, metal kasalı cihazlar üzerinde çalışmalarını ilerletmişti. Şimdiye kadar sürekli plastik gövdeli cihazlar sebebiyle eleştirilen Samsung, firmanın satış rakamlarının gerilediği şu günlerde, çareyi metal gövdede arayacak gibi duruyor. Daha önce HTC’de kötü giden satış rakamlarını metal gövdeli HTC One M7 modeli ile toparlamayı başarmıştı.

galaxy-s6-metal-kasa

Galaxy S6 İşlemcisi ve Çıkış Tarihi Ne Olacak?

Snapdragon 810 ve Exynos 7 Octa işlemci kullanan iki farklı sürümle çıkacağı tahmin edilen Galaxy S6 ilk olarak önümüzdeki haftalarda düzenlenecek olan CES 2015 fuarında görücüye çıkacak. İşlemcilerin ortak özelliği olarak ise ikisinin de 64-bit mimariye sahip olması.

Tahmin edilen satış tarihi olarak ise 2015 yılının ikinci çeyreği olarak düşünülüyor. Bu tarih şimdiye kadarki Galaxy S modellerinin piyasaya çıkış tarihleri ile benzerlik gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.