Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S6 Satış Rakamları Beklentileri Karşılamıyor

Galaxy S6 Satış Rakamları Beklentileri Karşılamıyor

PAYLAŞ

Samsung’un amiral gemisi modeller Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’nin satış rakamlarına dair ilk bilgiler gelmeye başladı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge kaç sattı sorusunun cevabını beklentiler üzerinden vereceğiz. İpucunu baştan verelim. Beklentiler karşılanmadı.

Güney Kore’den gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’nin satış rakamları beklentilerin altında. İnsanlar, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’ye beklendiği kadar ilgi göstermiyor. Yonhap News tarafından Güney Kore içerisinden verilen bilgiye göre Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için 300.000 ön sipariş verildiği söylenmişti. Ancak telefon satışa çıktığından beri sadece 200.000 satış yapabildi. Yani ön sipariş veren müşterilerin bir kısmı telefonu almaktan vazgeçti veya ilk etapta basınla paylaşılan ön sipariş miktarı abartılıydı. Telefonu ilginin düşük olması Galaxy S6 ve S6 Edge’nin fiyatıyla ilişkilendiriliyor.

samsung-galaxy-s6-s6-edge-satis-rakamlari-2

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri için 2015 yılı sonuna kadar 50 milyon satacağı tahmin ediliyor. Ancak böyle giderse bu tahmin çok iyimser bir tablo çiziyor demektir. Yani Samsung, bu modeller ile beklediği ilgiyi göremiyor. Ülkemizde de benzer bir durum söz konusu diyebiliriz. Ancak ülkemizdeki ilgisizliğin sebebi yüksek döviz kuru.

1 YORUM

  1. Bu çok normal. Çünkü samsung dayatma yapmayı seviyor. Ben bunu yaptım bunu kullanacaksın diyor her zaman. Hiçbir zaman kullanıcıların isteğine kulak asmıyor. Basit bir Fm radyo özelliği bile yok. İnsanlar internet radyosu kullanıp kotasını yemek istemeyebilir ve hiç kullanışlı değil . 64Gb model çok pahalı ve micro Sd kart takıp hafıza genişletemiyorsun. trollerle insanların algısını yanıltmaya çok çalıştılar , inanılmaz bir reklam kampanyası yürüttüler ama millet yemedi bu numaraları. görünüşüyle özellikleriyle iphone’a benzetmeye çalışmışlar .

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.