PAYLAŞ

Samsung’un beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S6’nın AnTuTu performans testi puanları ortaya çıktı. Galaxy S6, AnTuTu Benchmark’tan kaç puan alıyor sorusunun cevabı haberimizde. Samsung Galaxy S6‘nın model kodu, ortaya çıkan ekran görüntülerinde SM-G925W8 olarak adlandırılmış durumda.

Galaxy S6’nın çıkış tarihi giderek yaklaşıyor peki Galaxy S6’nın performans testi sonuçları ne durumda? İlk etapta Qualcomm Snapdragon 810 işlemciyle geleceği tahmin edilen Galaxy S6, anlaşılan o ki Snapdragon 810’un ısınma sorunu sebebiyle kendi işlemcisini kullanmaya karar vermiş. Samsung’un Exynos 7420 işlemcisine ait bilgileri Exynos 7420 İşlemcinin Hızı ve Performans Testi başlıklı haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

samsung-galaxy-s6-antutu-benchmark-puanlari

Samsung Galaxy S6‘nın içerisinde ARM mimarisine sahip Samsung üretimi Exynos 7420 işlemci ve Mali-T760 GPU yani grafik işlem birimi yer alıyor. 3 GB bellekle birlikte Galaxy S6’nın işletim sistemi Android 5.0.2 Lollipop olarak kutudan çıkacak. Yukarıdaki görselde Galaxy S6’nın AnTuTu puanlarına karşılaştırmalı olarak bakabilirsiniz. Aşağıda ise Galaxy S6 modelinin AnTuTu Benchmark programı üzerinde görüntülenen tüm teknik özellikleri yer alıyor.

samsung-galaxy-s6-antutu-teknik-ozellikleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.