Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S6’nın Ekran Boyutu Belli Oldu!

Galaxy S6’nın Ekran Boyutu Belli Oldu!

PAYLAŞ

Samsung’un 2015 yılı amiral gemisi Galaxy S6’nın ekran boyutu belli oldu. Samsung Galaxy S6’nın ekran büyüklüğü, bazı resmi belgeler aracılığıyla ortaya çıktı. Samsung Galaxy S6’nın ekran detayları ve boyutuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hindistan merkezli bir şirket tarafından ortaya çıkarılan bazı belgelerde, Samsung’un önümüzdeki haftalarda duyurması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S6 modelinin ekran boyutu bilgisi görüldü. Hindistan’a test için gönderilen cihazların resmi belgelerinde Galaxy S6 modelinin 5 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı görüldü. İthalat belgelerinde Samsung markalı SM-G920V model koduna sahip bir cihazdan bahsediliyor.

Şimdiye kadar metal kasalı, big.Little işlemci mimarisi ve performans testleri gibi bilgiler ortaya çıkmıştı ancak bu bilgide farklı olan şey, söz konusu olan 5 inç ekran boyutunun, bir önceki modelden daha küçük kalması. Galaxy S5 modelinde 5.1 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılması kafaları biraz karıştırdı. Daha önce hiç ekran boyutunda küçülmeye gitmeyen Samsung, Galaxy S6 modelinde ilk kez daha küçük bir ekran tercihi yapmış görünüyor. İlgili belgenin ekran görüntüsüne aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Galaxy S6’nın Kılıfları Ortaya Çıktı

samsung-galaxy-s6-ekran-boyutu

Belgede cihazın satılık olmadığı ve değerinin yaklaşık olarak 405 dolar olacağından söz edilmiş. Bu cihazın henüz bilinmeyen bir Samsung modeli olduğu kesin. Belki de gerçekten Galaxy S6’dır ancak basit bir prototip bile olabilir. Galaxy S6’nın ekran boyutu ne olursa olsun şimdiye kadar kesinleşen gelişmelerden bazıları ; 2K çözünürlükte (QHD) ekran, 500 ppi değerinin üzerinde keskinlik, 3 GB sistem belleği ve Exynos 7420 işlemci olarak karşımıza çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.