Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S6’nın Ekranı Eğimli Olacak!

Galaxy S6’nın Ekranı Eğimli Olacak!

PAYLAŞ

Samsung’un beklenen yeni modeli Galaxy S6’nın ekran özellikleri için eğimli olacağı söyleniyor. Note Edge gibi kıvrımlı bir yan ekranla beklenen Samsung Galaxy S6 SM-G925‘in Mart ayındaki MWC 2015’te tanıtılacak. Galaxy S6 nasıl olacak sorusu da artık şekilleniyor. Eğimli ekrana sahip olacağı tahmin edilen Galaxy S6, aslında ikinci bir versiyon da olabilir. Yani hem düz ekranlı hem kıvrımlı ekranlı iki farklı Galaxy S6 görebiliriz.

Galaxy S6’nın özelliklerine ilişkin çok sayıda haberi sizlere aktarmıştık. Neredeyse kesinleşen bilgilerden bir tanesi, Galaxy S6’nın metal çerçeveye sahip olacağı yönünde. Bir diğer iddia ise bizce mümkün. O iddia, Galaxy S6’nın yan tarafında kıvrımlı bir ekran olacağı yönünde. Ülkemizde de satışa çıkan Galaxy Note Edge modelinde kıvrımlı ekranı görmüştük. Cihazın ön yüzüne sağ tarafa yerleştirilen bu ekran kullanımı kolaylaştırıcı kısayollara sahipti. Satış rakamları konusunda henüz bir açıklama yapılmamış olsa da olumsuz bir tepki çekmediği ortada.

İlginizi çekebilir : Metal Kasalı Galaxy S6’nın Fotoğrafları

Galaxy S6 G925 Ekran Özellikleri

Benzer bir ekranın Galaxy S6 modelinde de kullanılacağı iddia bize mantıklı geldi. Çünkü Galaxy S5 modeliyle umduğu satış rakamlarına ulaşamayan Samsung, çoğu giriş ve orta seviye akıllı telefonlarının üretimini durdurdu. Bazı çalışanlarını işten çıkaran Samsung ciddi bir yapılanma sürecine girdi. Bu süreçte metal kasaya geçildi ancak bu kadarı yeterli değil tabii ki. Kullanıcılar artık daha yenilikçi akıllı telefonlar bekliyor.

Galaxy S6’nın Ekran Çözünürlüğü Ne Olacak?

Galaxy S6’nın ekran çözünürlüğünde bir iyileşme söz konusu. Çoğu akıllı telefonda artık 2K ekran görmeye alışmıştık. Benzer şekilde Galaxy S6’nın ekran çözünürlüğü de 2K yani Quad HD olacak. 2560 x 1440 olarak beklenen Galaxy S6’nın ekran çözünürlüğü aslında pek şaşırtıcı olmadı. 4K için henüz erken olsa da akıllı telefonlarda 1440 x 2560 çözünürlük oldukça yeterli.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.