Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S6’nın Gear VR Desteği Olacak

Galaxy S6’nın Gear VR Desteği Olacak

PAYLAŞ

Samsung’un sanal gerçeklik donanımı Gear VR, Galaxy S6 ile uyumlu çalışacak. Şimdilik tek bir modeli olan Gear VR için Galaxy S6 adaptörüyle iki cihaz bağlanabilecek. Aynı zamanda Galaxy S Edge modeli de desteklenecek. Detaylar haberimizde.

Sanal gerçeklik deneyimi sağlayan Gear VR, giyilebilir teknolojiler konusunda Samsung’un yeni gözdesi. Bir süredir akıllı saatleri deneyen firma, son dönemlerde Gear VR’ı ön plana çıkarmaya çalışıyor. Bağımsız bir film festivaline özel olarak katılımcılara Gear VR üzerinden film izleten Samsung, cihazın yaygınlaşması için yeni planlar peşinde.

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen iki yeni Samsung modeli olan Galaxy S6 ve Galaxy S Edge modelleri, Gear VR ile tamamen uyumlu olacak. Şimdilik Galaxy Note 4 modeli ile uyumlu çalışan Gear VR, Galaxy S6 için yapılacak özel bir adaptör ile de çalışabilecek. Bu sayede Galaxy S6 ve Galaxy S Edge modelleri, Gear VR üzerinde kullanılabilecek, cihazın yaygınlaşması hızlandırılmaya çalışılacak.

Bir diğer ihtimal ise Gear VR’nın yenilenmesi ihtimalı. Galaxy S6’nın ekran boyutu olan 5.2 inç boyuta küçülerek iki farklı sürüm ile de piyasada olabileceği konuşuluyor ancak bu bizce mantıklı değil. Zaten kabul görmesi ve yaygınlaşması için yeni yeni çabalanan bir ürünün yeni sürümünü çıkartmak kafa karışıklığına sebep olabilir. Bu sebeple şimdiden Galaxy S6 ve Gear VR’yi yan yana görmeye hazırlanın diyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.