Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S7 Edge ile iPhone 6s Hız Testinde! Hangisi Daha Hızlı?

Galaxy S7 Edge ile iPhone 6s Hız Testinde! Hangisi Daha Hızlı?

PAYLAŞ

Akıllı telefon piyasasının amiral gemileri yarışıyor ! Galaxy S7 Edge vs iPhone 6s Hangisi Daha Hızlı? sorusunun cevabı bir video ile anlatılmış.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 Edge, geçtiğimiz haftalarda MWC yani mobil dünya kongresinde karşımıza çıkmış, MWC’nin en çok konuşulan cihazlarından bir tanesi olmuştu. Samsung bu kongrede iki farklı model, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerini tanıtmıştı. (Bizde şurada tanıttık) Donanım anlamında herhangi bir farklılığın olmadığı iki modelde, ekran ve batarya farklılığı dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy S7 Edge’in kavisli ekranı kullanıcılara şık bir görünüm sağlıyor. 2.6 Ghz hızındaki Exynos 8890 işlemcisinin yanı sıra 4 GB Ram ile oldukça hızlı çalışan Galaxy S7 Edge, hız testiyle karşımıza çıktı. Bir youtube kanalı tarafından yapılan testlerde, aynı segmentte yer alan iPhone 6s, Nexus 6P ve Moto X Pure karşılaştırmalı olarak hız testine tabi tutulmuş. Cihazların güç tuşuna basarak açılış hızlarını daha sonrasında ise uygulamalar arasında geçiş hızlarını videoya kaydeden youtube kullanıcısı, böylelikle 4 cihazı hız testinden geçirmiş oldu. Videoyu izledikten sonra Android’in iOS karşısında gerçekten de tam anlamıyla “sömürücü” olduğunu görebiliyoruz.

Galaxy S7 Edge’de 4GB Ram ve Samsung’un gelişmiş işlemcisi bulunmasına rağmen, iOS işletim sstemine sahip iPhone 6s’in bu testin şampiyonu olması, Android işletim sisteminin durumunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Androidli Galaxy S7 Edge yerine iOS işletim sistemine sahip iPhone 6s’te 4GB Ram bulunsaydı acaba hız ne düzeye gelirdi düşündürücü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.