Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S7 Serisinde Yazılım Tabanlı Ön Flaş !

Galaxy S7 Serisinde Yazılım Tabanlı Ön Flaş !

PAYLAŞ

Birçok akıllı telefonun tanıtıldığı şu günlerde, kısa zaman önce Galaxy S7 serisi tanıtılmıştı. Samsung Galaxy S7 Serisinde Yazılım Tabanlı Ön Flaş Bulunuyor

Yeni yılın ilk amiral gemileri yavaş yavaş kendini belli etmeye başladı. Samsung, geçtiğimiz günlerde MWC 2016’da yeni akıllı telefonu Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘i tanıtarak, mobil sektöründeki yerini daha da sağlamlaştırdı. Samsung Galaxy S7 ve S7 edge’de ön kamerayla selfie çekenlerin merakla beklediği bir özelliğe yer vermeyerek, ön kamerayı sıklıkla kullananları üzmüştü. Biliyorsunuz ki cihaz hakkında bir çok iddia ortaya atılmıştı. Bu iddialardan bir taneside, ön tarafta LED Flaş’ın yer alacağıydı. Ancak cihazın tanıtımında bu özelliğe yer vermedikleri belirtildi. Galaxy S7 ve S7 Edge’de ön tarafta led flaş yok, ancak Samsung kullanıcılarının isteklerine yanıt vermek adına rakiplerinin uyguladığı bir taktiği uygulayarak basit ama etkili bir çözüm üretmiş.

Cihazın teknik özellikleri ve kasasından bahsedilirken, selfie çılgınlığının devam ettiği şu günlerde Galaxy J serisinde bulunan ön LED Flaşın bulunmadığı belirtildi. Buna ek olarak Samsung, kendi geliştirdiği kamera arayüzünde led flaş seçeneğini koyucak. Böylelikle yazılım tabanlı flaş kullanılacak. Yazılım tabanlı led flaş’ı kısaca anlatmak gerekirse, ön kamerayla fotoğraf çektiğimiz zaman ekranı komple beyaz renkler kaplıyor, böylelikle karanlık yerlerde ön kamerayla çektiğiniz fotoğraflar daha aydınlık ve daha kaliteli oluyor.

DisplayMate’in yaptığı testlerde Galaxy S7 serisinin ekranlarının şu an piyasadaki tüm cihazların ekranından daha gelişmiş ve daha parlak olduğu söylenmişti. Piyasanın en parlak ekranlarıyla karşımıza çıkan Samsung’un Galaxy S7 Serisinde Yazılım Tabanlı Ön Flaş bulundurması, kullanıcıların isteklerine yanıt vermeye yetecektir diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.