Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S7 Su Altında Kaç Saat Durabiliyor?

Galaxy S7 Su Altında Kaç Saat Durabiliyor?

PAYLAŞ
Galaxy S7 Su Altında Kaç Saat Durabiliyor?

Samsung’un amiral gemisi Samsung Galaxy S7 Su Altında Kaç Saat Durabiliyor?Suda kalma süresi ölçülen Galaxy S7 kullanıcıları tarafından teste tabi tutuldu.

Samsung’un 2016 yılındaki amiral gemileri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge cihazlarını MWC etkinliğinde duyurmuş Avrupa’da 11 Mart tarihinde duyurmuştu. Android 6.0 Marsmallow işletim sistemini barındıran microSD desteği ile 200 GB’a kadar hafızasını artıran telefon bir çok kullanıcılar tarafından teste tabi tutulmuştu.

Kullanıcılar tarafından yapılan testler de cihaz kum, su,düşme vb, testlerden Galaxy S7 testi başarı ile atlatmıştı. Dayanıklılığı ile merak uyandıran Galaxy S7 su altı testini başarı ile tamamlayarak alıcısına da güven verdi. YouTube’da Unbox Therapy adlı bir kullanıcı Galaxy S7 cihazını suda ne kadar saat durabileceğinin testini yaptı.

Galaxy S7 Su Altında Kaç Saat Durabiliyor?

S7 ve S7 Edge IP68 numarasına sahip cihazların 1.5 saat ve 30 dakikaya kadar suda kalabileceğini belirtti. Bununla birlikte Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcıları ve alıcıları telefon hakkında oluşabilecek suya düşme kum ve düşüş hakkında bilgi edinmiş oldu. Fakat YouTube kullanıcısı standart bir kavanoz içine telefonu tam 16 saat 36 dakika bekletti. Ve sonrasında deneyin telefona herhangi bir zarar vermediği görüldü.

Telefonlarla alakalı bir çok test yapan kullanıcının bu testi, tamamen derinliğe bağlı diyebiliriz. Normalde 30 dakikaya kadar dayanıklı olan cihazın 16 saate kadar su geçirmezliğe sahip olması derinde de böyle olacağını göstermiyor

Samsung cihazının 1.5 metreye kadar 30 dakikalık bir su testini ifade ederken vakumlu kapağı yaklaşık 30-40 cm derinliği ile basıncı minimuma indiren kavanoz su cihazın dayanıklılığını artırabiliyor. Böylece cihazda sudan etkilenmemiş oluyor kullanıcısından firmasıda olumlu rağbet görüyor. Sonuç ne olursa olsun Samsung Galaxy S7 testini başarı ile geçmiş olduğunu belirtelim. Tuz, toz, yağmur,nem titreşim, termal şok ve güneş radyasyonuna da dayanıklı olduğuda bir gerçek.

Samsung’un bu yıl için karşımıza çıkardığı ve yılın en iddialı akıllı telefon modeli olan Galaxy S7 Su Altında Kaç Saat Durabiliyor sorusunun cevabını veren ünlü Youtuber, S7 satın almak isteyen kullanıcıları da bilgilendirmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.