Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S8 Edge Konsept Tasarımı Yayınlandı!

Samsung Galaxy S8 Edge Konsept Tasarımı Yayınlandı!

PAYLAŞ

Samsung’un S7 serisi sonrası çıkarması beklenen S8 serisinden : Galaxy S8 Edge Konsept Tasarımı Yayınlandı! Tasarımda S8 Edge’e dair önemli detaylar yer alıyor.

Samsung’un geçtiğimiz günlerde akıllı telefon piyasasına sunduğu Galaxy S7 ve Galaxy s7 edge cihazları sonrasında yeni konsept tasarımlar ortaya çıktı. S7 serisi yeni çıkmasına rağmen, bu kez de Galaxy S8 Edge Konsept tasarımı karşımıza çıktı. Samsung’un çizilen konseptlere yakın cihazlar sunduğunu biliyoruz.

Bu zamana kadar karşımıza çıkan bir çok Samsung cihaz, daha öncesinde ki konsept tasarımlara benzerliğiyle tartışılmıştı. Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ile beraber bu sene yakaladığı başarı, S8 cihazlarla daha da üst sıralara taşınacak gibi görünüyor. Son zamanların en popüler cihazlarından olan seri, Güney koreli teknoloji şirketi Samsung’un şimdiden yeni cihazlar için çalışmalara başlamasına sebep oldu. S7 serisi aslında beklenenin üstünde bir satış rakamına ulaştı.

Galaxy S8 Edge

Samsung Galaxy S8 Edge Konsept Tasarımı Yayınlandı!

Apple ile Samsung arasında ki rekabet henüz daha bitmiş değil. Apple iPhone 6s cihazlarından sonra sadece iphone SE’yi satışa sundu ve bu cihaz 4 inç ekran boyutuna sahip olduğu için sadece belli başlı kitleye hitap ediyor. Apple’ın SE cihazı sonrasında piyasaya sunacağı cihaz aslında bir anlamda pazardaki rekabeti de etkileyecek. Bu konuyu bilen Samsung, S8 için çalışmalara başladı bile.

Tasarımcılar konsept tasarımlarını internette paylaşırken en dikkat çeken tasarım Steel Drake tarafından ortaya konuldu. Galaxy S8 Edge konsept tasarımının yayınlanması ile beraber görsel çok sayıda paylaşım alarak, dikkatleri üzerine çekti. Konsept tasarıma bakacak olursak alışa gelmişin dışında bir konsept çizilmiş.

Komple Metal Tasarım ve Hologram !

Galaxy S8 Edge konsept tasarımı hologram özelliğine yer vermiş.
Galaxy S8 Edge konsept tasarımı hologram özelliğine yer vermiş.

Üst düzey özelliklerin yer verildiği bu tasarımda en dikkat çeken nokta ise, cihazın üst tarafına konumlandırılmış Hologram özelliği. Her ne kadar Galaxy S7’de bu özelliğe yer verilmemiş olunsa da, Samsung Galaxy S8 serilerinde Projeksiyon karşımıza çıkabilir. Konsept tasarımın yayınlanması sonrasında bir de kasa dikkatleri üzerine çekti. Komple metal gövdeye sahip bu tasarım, hem cihazın daha sağlam olmasını hem de farklı bir görünüşe sahip olmasını gösteriyor.

Komple metal gövdeye sahip olan Galaxy S8 edge konseptinde, ayrıca Samsung logosu da en altta yer alıyor. Cihazın çerçevelerinin en aza indirilerek, Ekranın genişletilmiş olması da oldukça dikkat çekici. Ünlü tasarımcının yapmış olduğu konsept tasarım da Home tuşuna da yer verilmemiş. Bu durumda farklı bir cihaz görünüşü dikkatleri üzerine çekiyor. Samsung’un son 2 yıldır aynı çizgilere sahip cihazlarla karşımıza çıktığını biliyoruz.;

Samsung Galaxy S8 ile Home Tuşu Kalkabilir!

Bu durum dışarıdan bakıldığında her ne kadar kullanıcıların dikkatini çekmese de, satışların artması için, Samsung tarafında farklı çizgilere sahip yeni cihazların üretilmesi şart. Açıkca söylemek gerekirse konsept tasarımdaki özellikler yeni çıkacak cihazlar da bulunursa, sektörde bomba etkisi yaratabilir. Hologram, daha büyük ekran, home tuşu olmayan bir Samsung cihazı düşünün, oldukça dikkat çekici değil mi?


Yayınlanan Konsept tasarımın detaylarına yukarıdaki video aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Samsung tarafında eğer ki bu tarz bir Galaxy S8 cihaz karşımıza çıkarsa ben satışların fazlasıyla artacağına inanıyorum. Lakin baktığım zaman konsept tasarım oldukça dikkat çekici ve fazlasıyla detaya yer verilmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.