Ana sayfa Oyun Gameboy Oyunlarını iPhone’da Oynayın!

Gameboy Oyunlarını iPhone’da Oynayın!

PAYLAŞ
Gameboy Oyunlarını iPhone'da Oynayın

Nostalji sevenlere müjde! Çocukluğumuzda en büyük eğlencemiz olan Gameboy Oyunlarını iPhone’da Oynayın! Detaylar haberimizde

Eğer sizde Gameboy nostaljisini yaşamak ve eski oyunları tekrar o havada oynamak isterseniz haberimizin detaylarını okumanızı tavsiye ederiz. Geçmişte, 1987 yılında ilk olarak karşımıza çıkan ve Nintendo’nun ürettiği Gameboy, özellikle 1990-2000’li yıllar arasında kendini göstermiş, bir çok kişi bu yıllarda Gameboy’ları ellerinden düşürmeyerek oyun oynamıştı.

Yılların geçmesi ile beraber el konsolları gitmiş, yerine PlayStation tarzında farklı tarzda konsollar gelmişti. Gameboy’lar her ne kadar şu anki nesil tarafından çok tanınmasa da, geçmişte ellerimizden düşmeyen en eğlenceli aletlerden birisiydi. En büyük sıkıntısı pilinin çabuk bitmesi olan Gameboy, farklı oyunlarıyla karşımıza gelerek, eğlenceyi kat ve kat arttırmıştı.

Nostaljiyi sevenler için tekrardan Gameboy çılgınlığı devam ettiriliyor. Gameboy hayranlarına özel bir şekilde hazırlanan oyunlar, iPhone cihazlar ile kolay bir şekilde oynanabilir. GamePlayColor isimli internet sitesi üzerinden oynanan oyunlar, iPhone’u Gameboy’a çeviriyor ve Gameboy oyununlarını oynamanızı sağlıyor. Şu anda GamePlayColor ile beraber yaklaşık 4.000 oyunu iPhone/iPad yada iPod Touch cihazlarımızdan oynayabiliyoruz. Eğer sizde Gameboy hasreti çekiyor ve bu nostaljiyi iPhone cihazlarınızda yaşamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek, gayet hızlı ve basit bir şekilde oyunları oynayabilirsiniz. Adımları uygulamak için iPhone, iPod Touch yada iPad cihazlarından birisinin olması gerektiğini lütfen unutmayın. İşte o adımlar ;

Gameboy Oyunlarını iPhone'da Oynayın

5 Adımda Gameboy Oyunlarını iPhone’da Oynayın

Not : Google Drive girişi yapmak adına, Google Drive’a üye olmayı, Google Drive uygulamasını iPhone cihazınıza yüklemeyi unutmayın.

1 – İlk olarak GameBoyColor’ın internet sitesine buradan giriş yapmanız gerekiyor. İnternet sitesine giriş yapıp, Play yazısına tıklıyoruz.
2 – Yazıya tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda Ana Ekrana Eklememiz gerektiğini söylüyor. Sayfayı ana ekrana ekliyoruz.
3 – Ana Ekrana eklediğimiz Game Boy Color uygulamasına tıklayıp, uygulamayı açıyoruz. Daha sonrasında Google Drive hesabımıza giriş yapıyoruz. (Google drive hesabınız yok ise, drive.google.com ziyaret ediniz)
4 – Google Drive ile giriş sonrasında Uygulamaya izin veriyoruz. Bu sırada bize bir kod vericek. Bu kod giriş için işimize yarayacak. Kodu kopyalıyoruz
5 – Kopyaladığımız kodu, GameBoyColor uygulamasında Access Code yazan yere yapıştırıp, oyna diyoruz. Daha sonrasında iPhone’muz Gameboy’a dönüşüyor.

Adımları uyguladıktan sonra sizde Gameboy Oyunlarını iPhone’da Oynayın! GameBoy oyunlarını oynadıktan sonra 1990’lı yıllara döneceğinize eminim. Eğer karşılaştığınız bir hata vs. olursa yorum yazmaktan çekilmeyin.

(Bu yazıyı yazarken Gameboy oyunlarını oynuyorum, fena sarıyor ama o zamanlar nasıl bu oyunu oynamışım demekten kendimi alıkoyamıyorum.)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.