Ana sayfa Oyun GameX Oyun Fuarı Kapılarını Açtı

GameX Oyun Fuarı Kapılarını Açtı

PAYLAŞ

Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde yaptığı konuşma ile Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Göksel, bu yıl düzenlenen fuara ilginin önceki yıllara oranla daha yüksek olduğunu belirtti.

Ülkemizde 9. kez düzenlenen fuar hakkında oyunların artık sadece oynamaktan öteye taşındığını vurgulayan İsmet Göksel, dünya ülkeleri standartlarının oyunlar konusunda ülkemizde de yakalandığının altını çizdi. Türkiye’de artık üniversitelerde oyun bölümlerinin açılmasının ve master bölümlerinin açılmasının bu konuda katkısının büyük olduğunu da sözlerine ekleyen Göksel, önümüzdeki yıllarda daha büyük katılımlar ile toplumun oyunlara karşı olan ön yargılarının kırılacağını söyledi.

GameX-2013-2

GameX fuarı kapsamında düzenlenen ödül töreninde oyun yapımcıları ve oyun yayıncılarının en iyilerinin seçildiği tören sonrasında fuar oyun severlere kapılarını açmış oldu.

En iyi yerli oyun Mount and Blade seçilirken en iyi bağımsız oyun ödülünü yine Minecraft almış oldu. MMORPG dalında en iyi oyun başarısını ise yıllardır tahtını koruyan World of Warcraft aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.