Ana sayfa Akıllı Telefon Gelecek iPhone’da Fiziksel Ekran Tuşu Olmayabilir

Gelecek iPhone’da Fiziksel Ekran Tuşu Olmayabilir

PAYLAŞ

Günümüzde neredeyse tüm akıllı telefonlar sanal tuş takımları ile yönetiliyor ve kullanılıyor. Yalnızca güç yani açma/kapama tuşu fiziksel olarak telefonun yanında ya da üstünde bulunuyor. Ekranın içinde olmasıyla belki ekranı küçültüp kötü gösterdiği söylenebilir fakat darbelere karşı bozulacak bir fiziksel tuş takımının olmaması büyük bir avantaj. Ve parça maliyeti konusunda da olumlu bir etki yapıyor.

Hepimiz biliyoruz ki veya bilmiyorsak da hemen belirtelim, Apple Watch’da ekran basıncını algılayan Force Touch teknolojisi bulunuyor. Bu teknolojinin aynısını iPhonelar’da kullanmanın pek zor olmadığını söyleyebiliriz.

Belki Apple’ın Speed ‘hız’ modellerine gelecek güncellemelerden biri olmayacağına kesin gözüyle bakabiliriz fakat iPhone 7’lerde olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Öyle ki, buna dair konsept çalışmaları bile var. Ve buna dair bir duyumun Digi Times tarafından yapıldığını da belirtelim. Siz peki bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni İPhone modelleri sanal klavye ya da sanal home tuşu ile mi gelmeli yoksa böyle bir güncellemenin iPhonelar’ı Apple’ın tasarım çizgisinden uzaklaştıracağını mı düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.