Ana sayfa İnternet Google Kadınlara Özel 13 Yeni Emoji Tasarladı!

Google Kadınlara Özel 13 Yeni Emoji Tasarladı!

PAYLAŞ

Uzun zamandır emojiler konusunda araştırmalar yapan tasarım ekibi ile birlikte Google Kadınlara Özel 13 Yeni Emoji Tasarladı! işte o emojiler.

İnternet denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden olan Google, ilginç ve bir o kadar da yerinde bir çalışmaya adım attı. Kadın kozmetik, hijyen ürünleri üretimi yapan Always isimli bir marka ile işbirliği yapan Google, yürüttüğü kampanya da 13 yeni emoji yaratarak günümüz telefonlarında kullanıma sunuyor. Artık kendimizi ifade etmenin en kolay yollarından bir tanesi de emojiler.

Sadece tek bir tuşa basarak, bir çok durumu ufak görselle anlatabiliyoruz. Bu yüzden olmalı ki, emojiler tüm dünya da sevildi. Ancak bu zamana kadar kullandığımız emojiler arasında bazı eksiklikler vardı. Google ile Always markası birleşerek, 2 firmanın beraber yürüttüğü proje kapasamında kadınların iş dünyasında ki etkinliklerini anlatan 13 yeni emoji tasarlanarak, görüşler alındı. Yeni tasarlanan emojileri kısa bir video ile tanıtan 2 firma, emojilerin günümüzdeki yerine de dikkat çekti.

Google Kadınlara Özel 13 Yeni Emoji Tasarladı!

Bu zamana kadar meslek dallarındaki emojileri gördük. Ancak bu emojiler arasında kadınların yer aldığı emoji pek yoktu. Eşitliğin sağlanması ve kadınların iş dünyasındaki yerlerini belirtmesi adına tasarlanan emojiler de, doktor, mühendis, aşçı, profesör ve daha bir çok meslek dalında ki kadın temsil edildi.

Tasarımı biten emojiler 2017 yılının haziran ayında kullanıma girmesi adına Unicode Konsorsiyumuna yollandı. Eğer ki onaylanırsa, yeni emojileri 1 yıl sonra haziran ayında görebileceğiz. Google dizayn ekibinin twitter üzerinden duyurduğu 13 yeni emoji hakkında tanıtıcı görsele aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Oldukça kapsamlı bu emojiler sadece tweet ile anlatılmazdı tabii ki. Bu durumun farkında olan Google, yeni emojilerin kadınlar tarafından anlatılması gerektiğini savundu ve bir video oluşturdu. Oluşturulan videolarda en çok kullandıkları emojiler soruldu ve yeni emojiler hakkında ne düşündüklerine dair cevaplar alındı. Bu zamana kadar neden bu şekilde bir girişim olmadığı konusunda herhangi bir fikrim yok.

Kadınların iş hayatındaki yeri oldukça büyük. Google tasarım ekibi bu konuya oldukça önem vermiş olmalı ki, yeni emojilere baktığımızda gerçekten güzel olduğunu söyleyebiliriz. Umarız ki Unicode tarafından onaylanır ve 13 yeni emoji günümüze uyarlanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.