Ana sayfa İnternet Google 5 Milyar Dolar Ceza Ödeyebilir

Google 5 Milyar Dolar Ceza Ödeyebilir

PAYLAŞ

Haksız kazanç elde ettikleri gerekçesiyle Avrupa Parlementosu‘nun gündemine bu kez arama motorları yerleşti. Google’ın başarısıyla birlikte elde ettiği gücü haksız kazanç için harcadığı iddiaları giderek yükselirken bu konu ile alakalı olarak Avrupa Parlementosuna sunulan teklif geçtiğimiz günlerde oylamaya sunuldu.

Oylama 384 evet, 174 hayır ve 56 çekimser oyun kullanılmasıyla birlikte sonuçlanmış oldu ve sonuç olarak Google’ın arama motoru çalışmaları ile diğer hizmetlerinin birbirinden ayrılması konusundaki teklif onaylanmış oldu.

googleoffice

Karar ile birlikte Avrupa Birliği üyesi ülkeler bir nevi uyarı almış durumda oldular. Avrupa Birliği üyesi ülkeler bu konu hakkında çözüm arayışlarına giderlerse, Google kurulduğu yıldan bu yana en ağır darbeyi alabilir. 4 yıldır devam eden tekel davasının da kısa süre içinde sonuçlanması durumunda, Google tam tamına 5 milyar dolar cezaya çarptırılabilir.

Avrupa Parlementosu bu konuda tüm Avrupa Birliği üyesi ülkeleri daha hassas ve dikkatli davranmaları konusunda uyarıyor. Önümüzdeki günlerde ne tür değişikliklere gidileceği merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.