Ana sayfa İlginç Ürünler Google Chrome’da Gizli Sekme Açtığınızda Kapıyı Kilitleyen Sistem!

Google Chrome’da Gizli Sekme Açtığınızda Kapıyı Kilitleyen Sistem!

PAYLAŞ
Gizli Sekme Açtığınızda Kapıyı Kilitleyen Sistem

Arduino projelerine bir yenisi daha eklendi. Google Chrome’da Gizli Sekme Açtığınızda Kapıyı Kilitleyen Sistem son zamanların en dikkat çekenleri arasında!

Useless Duck Company isimli bir kanalın kurucuları arasında yer alan Mike adındaki genç programcı, Incognito Lock isimli bir kilit sistemi geliştirdi. Bu sistem ile beraber Chrome’da gizli sekmeye girildiği an, kapı kilidi kendini kilitliyor. Google Chrome’un en büyük özelliklerinden bir tanesi de “Gizli Sekme” diyebiliriz.

Bu özelliği kullandığınız zaman tarayıcıdaki hiç bir bilgi kayıt edilmiyor. Mike, Incognito Lock adını verdiği ve Gizli Kilit anlamına gelen projeyle, gizli sekmeyi Arduino ile kontrol ediyor. Bu kontroller ile beraber farklı işlemler yapılabilir hale geliyor.

Yukarıdan da gördüğünüz gibi sistemin çalışma mantığı aslında oldukça basit. Bu proje de Arduino Uno kullanıldığını da ekleyelim.

Gizli Sekme Açtığınızda Kapıyı Kilitleyen Sistem!

Mike, geliştirdiği projesi ile beraber yukarıda gördüğünüz üzere, tarayıcı ile entegre çalışan bir kilit sistemi geliştirmiş. Çalışma mantığı basit gibi görünse de, kodlaması ve entegrenin birazcık zor olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcı Gizli Sekme açtığı an kapı kilitleniyor. Gizli sekme modundan çıktığında ise kapı tekrardan açılıyor. Mike, neden böyle bir proje geliştirdin sorusuna da cevap veriyor. Ona göre bu projeyi Eşlerden habersiz hediye almak, ondan habersiz alışveriş yapmak için geliştirmiş.

Aslında bakıldığı zaman Arduino ve diğer geliştirme kartları ile yapabileceklerimizin sınırı olmadığını gösteren bir proje olmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.