Ana sayfa İnternet Google Domain (Alan Adı) Kayıt Servisi Açıldı

Google Domain (Alan Adı) Kayıt Servisi Açıldı

PAYLAŞ

Google’ın alan adı (domain) kayıt etme ve sorgulama servisi Google Domains kullanıcılara açıldı. Beta sürecinden çıkan Google Domains servisi, Google üzerinden alan adı kayıt etmenizi sağlıyor. Servis şimdilik sadece Amerika‘da tüm kullanıcıların erişimine açık. Diğer ülkelere özel bir sayfası bulunmuyor.

Geçtiğimiz yıl duyurulan Google Domains servisi, geliştiricilerle bir süredir test ediliyordu. Beta sürecinde geliştiricilere alan adı kayıt etme imkanı sağlayan servis artık Amerika’da tamamen kullanıma açıldı. 12 dolardan başlayan fiyatlarla .com alan adlarını kayıt etme imkanı sağlayan Google Domains, ilk etapta biraz pahalı görünebilir. Ancak alan adına bazı Google servisleri dahil ediliyor. 82 farklı uzantıyla alan adı satın alabildiğiniz Google Domains’ten bir alan adı aldığınız 100 adet alt alan adı, 100 adet Gmail altyapısı kullanan e-posta, Google DNS servisi, adres yönlendirme, Google kontrol paneli gibi özelliklere sahip oluyorsunuz.

Ücretsiz site yapma araçlarıyla da uyumlu olan Google Domains, Blogspot isimli blog servisine de tam destek veriyor. En yaygın alan adı olan .com uzantılı alan adı 12 dolardan kayıt edilebiliyor. Ayrıca Google Domains sayfasında, bu servis Türkiye’de resmi olarak duyurulduğunda haber alabilmeniz için bir forum bulunuyor. Bu o forma buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Farklı ve Yeni Alan Adı Uzantıları

yeni-alan-adlari

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.