Ana sayfa İnternet Google Firebase Nedir? Ne işe Yarar?

Google Firebase Nedir? Ne işe Yarar?

PAYLAŞ

Geliştiriciler konferansında sunulan detaylı analiz yapmamızı sağlayan yeni platform Google Firebase Nedir? Ne işe Yarar? sorularının cevabı haberimizde.

Google’ın web siteleri için hizmete sunduğu Analytics platformu sonrasında şimdide mobil uygulamalar için kapsamlı analiz yapabileceğiniz Google Firebase Analytics yayınlandı. Merak edilen özellikleri ile beraber Google Firebase nedir? Ne işe yarar sorularının cevabı haberimizde sizler için cevapladık.

Uzunca bir süredir konuşulan, cep telefonlarının bilgisayarların yerini alması devri yavaş yavaş gerçekleşiyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen telefonlar, her geçen gün daha da gelişiyor ve farklı özellikleriyle dikkat çekiyor. Uygulama yapımcıları, cep telefonların mağazalarını daha da geliştirerek, farklı uygulamaları ve oyunları karşımıza çıkarıyor. Mobil geliştiricilere, Android işletim sistemini kurduktan sonra destek vermeye başlayan Google, geçtiğimiz gün, AndroidiOS ve bunun yanı sıra web geliştiricileri için uygulamaların analizlerini takip edeceği Firebase adında analiz platformunu sundu.

Google Firebase Nedir?

Firebase, google tarafından uygulama geliştiricilerine sunulmuş bir analiz platformudur. Uygulamalarınızın detaylı analizlerine iOS, Android ve Web uygulamalarınızın detaylarına bakabilir, analizleri kapsamlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Firebase ile beraber uygulama yapımcıları sadece indirilme ya da kazandığı ücretlere değili bunun dışında kapsamlı analiz raporlarına da ulaşabilecek. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, Firebase analytics’e göre daha kapsamlı ve daha detaycı olacak. Aynı zamanda bulut hizmetleriyle de entegre bir şekilde çalışacak Firebase, google bünyesinde geliştiricilerin odağı olacak. Google altyapısı ile firebase.google.com adresinden ulaşabileceğiniz platform sade bir arayüze sahip. Bu yüzden de uygulama geliştiricilerinin aradıklarını kolayca bulabileceği bir şekilde dizayn edilmiş.

Google Firebase nedir 2

Google Analytics’in dünyanın en çok kullanılan analiz araçlarından birisi olmaya getiren ekibin de yardımı ile geliştirilen Firebase, kitlenizin yaş aralığını, hangi saatlerde indirme yaptığını, hangi yaş gruplarının uygulamalarınızı sevdiğini ve daha bir çok özelliği gösterebiliyor. Ayrıca Admob ile entegre çalışan platform, reklam kazançlarınızı da görüntülemenizi sağlıyor. Daha öncesinde Analytics ile web geliştiricilerinin işini bir hayli kolaylaştıran Google’ın Firebase ile de geniş kitlelere yayılacağına eminim.

Detaylı analiz yapabileceğiniz ve uygulamalarınızı takip edebileceğiniz Firebase’e buradaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.