Ana sayfa Sektörden Google Glass, Intel İşlemci Kullanacak

Google Glass, Intel İşlemci Kullanacak

PAYLAŞ

Google’ın ilk lanse edişiyle birlikte sektörün ilgisini büyük ölçüde çeken Google Glass ile ilgili gelişmeler devam ediyor. İkinci versiyonuna ilişkin bazı bilgilerin ortaya çıktığı Google Glass, önemli değişikliklerle karşımıza çıkacak gibi görünüyor. İlk etapta sadece geliştiricilere satılan Google Glass, artık perakende olarak satın alınabiliyor.

Teknik anlamda neredeyse tüm sektörü şaşırtan bir teknolojiyle birlikte gelen Google Glass, pil kapasitesi ve kamera kalitesiyle eleştiri konusu oluyordu. İlk etapta zaten bu sorunların çözülmesi neredeyse olmazsa olmaz denilebilir. Performans konusunda herhangi bir eksiği olmayan Glass’ın performansını doğrudan etkileyecek bir gelişme bugün ortaya çıktı.

google-glass-intel-islemci-2

Android dünyasına girmeyi isteyen Intel‘in, Google ile birlikte yeni Glass gözlüğü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İddialara göre yeni Glass, ilk sürümünde olduğu gibi ARM tabanlı bir işlemci kullanmayacak ve Intel işlemci kullanacak. Henüz firmalar tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak tüm kaynaklarda bir Intel ve Google ortaklığından bahsediliyor.

Aslına bakılırsa bu ortaklık bize son derece mantıklı geliyor. Çünkü Intel, akıllı telefon ve tablet bilgisayar furyasını yakalayamadı. Yeni trendin giyilebilir teknolojiler olduğunu düşündüğümüzde Intel’ın bu konu üzerine yoğunlaşma ve Google ile bu konuda partner olması şaşırtıcı değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.