Ana sayfa Akıllı Telefon Google Hızlı Şarj için Önemli Karar Aldı!

Google Hızlı Şarj için Önemli Karar Aldı!

PAYLAŞ
Google Hızlı Şarj için Önemli Karar Aldı

Hızlı şarj konusunda bir çok firmanın aynı dertlerden muzdarip olduğunu gören Google Hızlı Şarj için Önemli Karar Aldı! İşte o karar ve detayları.

Google, geçtiğimiz günlerde yeni güncellemelerle karşımıza çıkaracağını duyurmuş ve bu güncelleme sonrasında Android cihazlarda farklılıklar yer alabilir denildi. Son zamanlarda Samsung’un Note 7 krizi ile bataryasında yaşadığı sorunlar sonrasında, özellikle de batarya ve şarj etme olaylarına daha da önem verilmeye başlandı.

Samsung’un yaşadığı bu kriz diğer firmalara ders niteliğinde karşımıza çıktı. Bu yüzden de Google, Qualcomm tarafından ilerleyen günlerde resmi olarak tanıtılacak Quick Charge 4.0 sonrasında Google’dan alınan kararlar da bu konuda bir hayli etkili olacak. Android cihazlar da herhangi bir batarya sorunu yaşanmaması için Google tarafından bir karar alındı.

Google Hızlı Şarj için Önemli Karar Aldı!

Karara göre USB Type-C kullanan cihazlar, standart adaptörlerle tam uyumlu şekilde çalışabilmeli. Çünkü Google’a göre bu karar sonrasında cihazların patlama sorunları vs. çözülmüş olacak. Bu durum sonrasında 3. parti üreticiler nasıl bir taktik izler bilinmiyor, ancak Google’ın aldığı bu karara uyacaklarını söylemek mümkün.

Pixel akıllı telefon modellerinde hızlı şarj özelliği olmayan adaptörlerle tam uyum getiren Google’ın bu adımı özellikle de sektörde patlama sorunlarının önüne geçebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.