Ana sayfa Uygulama Google Maps Sesli Navigasyon Özelliği Artık Türkiyede

Google Maps Sesli Navigasyon Özelliği Artık Türkiyede

PAYLAŞ

Google Maps, uzun zamandır Türkiyede sadece Android kullanıcıları tarafından, sesli navigasyon özelliği olmadan kullanılıyordu. Artık yeni güncelleme ile beraber iOS kullanıcıları da kullanabilecek. Üstelik sesli navigasyon özelliği ile birlikte !

Google’ın popüler harita uygulaması, Google Maps uzun zamandır yurtdışına açıktı. Ancak ülkemizde iOS kullanıcıları kullanamıyordu. Bunun sebebi ise AppStore’da yer almamasıydı.
Google Maps’de çalışan yetkililer, birçok özelliğin geleceğini ve Türkiye de sorunsuz bir şekilde haritaların sesli navigasyon özelliği ile birlikte kullanılacağını belirtmişti. Bu müjdeli haberden kısa bir süre sonunda Geçtiğimiz günlerde Google Maps App Store türkiyede de kullanıcılarla buluştu. Google Maps Türkiye’deki App Store’da yer almasıyla beraber bir müjdeli haberi de kullanıcılarına verdi.

Sesli Navigasyon Özelliği ile Beraber : Google Maps Karşımızda !

Yapılan güncellemeler ile beraber ülkemizde de Sesli navigasyon özelliği ile beraber kullanılabileceğimiz Google Maps, rakiplerinin navigasyonlarına göre, hatasız bir şekilde rotaları tarif edebilecek. Böylelikle rotalar artık daha hızlı ve stabil olucak.

Ayrıca trafikteki son durum hakkında bilgilerde sesli bir şekilde kullanıcılara bildirilecek. Türkiyedeki kullanıcıların yüzünü güldüren Google Maps, sıfır hata ile rota tarifi ve trafik
bilgisi vermeyi planlıyor ! Android kullanıcıları daha önceden Google Maps’i kullanabiliyordu. Ancak Sesli navigasyon özelliği bulunmuyordu. Google Maps’i güncelleyen Android kullanıcıları da artık sesli navigasyon özelliğini kullanabilecek. Google Maps’in iOS ve Android’e gelmesi sosyal medyadaki tepkilerden de anlaşılacağı üzere, kullanıcıları bir hayli sevindirmiş durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.