Ana sayfa İnternet Google Ne Zaman Kuruldu?

Google Ne Zaman Kuruldu?

PAYLAŞ
Google Ne Zaman Kuruldu?

Popüler arama motoru Google Ne Zaman Kuruldu? Google kurulalı kaç sene oldu?Kutlamalar başladı, Doodle hazırlandı. Google’da değişim rüzgarları esebilir.

Dünyanın en çok ziyaret edilen arama motoru devi Google Artık Reşit Oldu! Google 18 Yaşında! Yaptığı Doodle ile kullanıcılara tarihsel olayları bilgilendiren Google bu kez kendisi için Doodle yaptı. 18 yaşını kutlayan Google buna özel bir Doodle hazırladı.

Bu zamana kadar sanatsal, tarihsel önemli günler, haftalar ve daha fazlasında Doodle’lar ile karşımıza çıkan Google şimdide kendisine çalıştı. Doodle’lar ile kullanıcıların dikkatini çeken ve akılda kalıcı olmasını sağlayan firma kendisine Doodle hazırlayarak 18. yılını kutladığı belirtti. Ayrıca hazırlanan Doodle’a tıklanıldığı zamanda Google ne zaman kuruldu? sorusu Google’da aranıyor.

Google Ne Zaman Kuruldu?

Bir çok kullanıcı Google’ın kuruluş hikayesinden esinlendi, kendi çapında bir çok projeye imza attı. Bazı zamanlarda ilham veren oldu, bazı zamanlar da ise her şeyi bilen amca olarak nitelendirildi. Google artık 18 Yaşında. Ergenlikten çıktı ve reşit oldu.

Bilmeyenler için Google’ın kuruluşundan bahsedelim. Google, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi oldukları zamanlarda kuruldu. İki yakın dost gibi olan Sergey ve Larry sık sık “Google Guys” olarak anılırken bundan gurur duyuyordu.

Google, ilk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. 1998 yılından bu yana karşımıza çıkan arama motoru bugün 18.yılını kutluyor.

Kimi kullanıcılar sosyal medya da Google artık ergen değil! şeklinde cümlelerle bu kutlamalara katılıyor. Ancak Google tarafında sadece Doodle ile kutlamanın mevcut olduğunu söyleyebiliriz. İlerleyen zamanlar da herhangi bir sürpriz ile karşılaşır mıyız, güncellemeler gelir mi hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.