Ana sayfa Android Google Now Güncellendi Yeni Sesli Komutlar Duyuruldu

Google Now Güncellendi Yeni Sesli Komutlar Duyuruldu

PAYLAŞ

Google’ın Android için sesli asistanı Google Now, Android 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra yeni sesli komutlara destek vermeye başladı. Şimdiye kadar Android kullanıcıları, telefonlarının el feneri özelliğini yardımcı programlarla, Google Play Store’dan indirdikleri uygulamalarla kullanıyorlardı.

Android 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra ise yeni gelen özellik Google Now ile komut vererek akıllı telefonların el feneri özelliklerini kullanmak mümkün oluyor. Google Now özelliği ile birlikte artık telefona sadece “El fenerini aç” veya “El fenerini kapat” diyerek emir vermemiz mümkün olacak.

android-el-feneri

Google Now aynı zamanda Wi-fi’yi ve Bluetooth’u da sadece komutlar yardımıyla açıp kapayabilecek. Şu anda uygulama üzerinde çalışmalar sürüyor ve yakın zamanda daha da geliştirilerek, kullanışlı hâle getirilmesi bekleniyor.

Kısacası, Android 4.4.4 KitKat’a veda edip Lollipop güncellemesine geçtiğinizde, artık el feneri uygulamalarınıza da “elveda” diyebilirsiniz. Tabii bu işlemi, diğer üreticilerin arayüzlerine eklenen kısa yollarla yapmak mümkündür. Ancak Google Now güncellemsiyle birlikte temel Android sürümünün diğer bir isimle Stock Android ROM’unun geliştirildiğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.