Ana sayfa Soru - Cevap Google Now Nedir, Ne İşe Yarar?

Google Now Nedir, Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Android’li cihazlarda bir süredir gördüğümüz Google Now ne işe yarar? Google Now nedir? ve Google Now nasıl kullanılır? Google Now hakkında tüm bilgiler bu yazımızda. Google Now, iOS uygulaması Siri’ye rakip olarak gösterilen ve Android ile iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen bir “akıllı kişisel asistanı”dır. Aynı zamanda bilgisayarlarda da Google Chrome aracılığıyla kullanılabilir.

Google Now, kullanıcıya özel bir dil arayüzü kullanarak soruları cevaplar, önerilerde bulunur ve işleri kolaylaştırır. Pratik olarak, kullanıcılara aradıkları bilgileri sunan Google Now, temel olarak kullanıcıların arama alışkanlıklarını kullanır ve yardımcı olur. Tahmini olarak 75 milyon dolara geliştirilen yazılım, ilk defa Android 4.1 (Jelly Bean) ile tanıtılmış ve 9 Temmuz 2012’de çıkmıştı.

google-now-nedir-ne-ise-yarar

Google Now ilk defa Galaxy Nexus akıllı telefonda kullanıldı ve 29 Nisan 2013 tarihinde de iOS platformlarına geldi. Google Now, 24 Mart 2014 tarihinde ise Google Chrome’da aktif oldu. Ünlü dergi Popular Science bu uygulamayı 2012’de “Yılın yeniliği” ödülüne layık gördü.

Peki, Google Now ne işe yarar? Bu uygulamada “kart” özelliği yer alır ve bunlar da yaptıklarınızın kaydını tutar. Yürüyüş mesafenizi, bisiklet sürme mesafenizi ölçer, konserler, etkinlikler, uçuşlar, oteller, filmler hakkında bilgi verir.

Aynı zamanda yakında gerçekleşen olaylar hakkında da bilgi veren Google Now, çevrenizdeki etkinlikleri size bildirir.

Google Now mı, Siri mi?
Google Now sadece sesli aramayla çalışmıyor, aynı zamanda yazı yazarak da size cevap sunuyor. Randevularınızı ayarlamakla kalmayan uygulama, arkadaşlarınıza sesli metin mesajı göndermenize de olanak sağlıyor. Uygulamanın birçok “özgün” yanı var ve Siri taklidi demek haksızlık olacaktır.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.