Ana sayfa Sektörden Google Pixel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım

Google Pixel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım

PAYLAŞ

Bugün düzenlenecek olan Google Pixel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım ile internet sitemizde yer alacak. 20:00’da başlayacak anlatımı sitemizden takip edebilirsiniz.

Google bugün düzenlenecek etkinlik ile beraber yeni akıllı telefon modellerini ve yeni özellikleri açıklayacak. Etkinlik TSİ 19:00’da başlarken aynı zamanda canlı yayın Google’ın Youtube sayfasında da yer alacak. Böylelikle etkinliğe gidemeyenler internet üzerinden ingilizce canlı anlatımı izleyebilecek.

Etkinlik öncesinde cihazlara dair tüm detaylar sızdırıldı. Ancak Google akıllı telefonların yanı sıra yeni özelliklerini de karşımıza çıkarabilir. Özellikle de Android tarafında bir çok yenilik bu etkinlik ile tanıtılacak. Örneğin Google Assistant uygulaması artık isim değiştirerek “Google Magic” adını alabilir. Yenilenen asistanın yanı sıra işletim sistemi tabanında iyileştirmelerin de yer alacağı düşünülüyor. Tüm detaylar bugün gün yüzüne çıkacak.

Google Pixel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım!

Google’ın Pixel ve Pixel XL akıllı telefonunun da tanıtılacağı Google Pixel Etkinliği Türkçe canlı anlatım ile Teknovi’de yer alacak. Yapmanız gereken şey, 19:00’da internet sayfamızı ziyaret etmek.  Daha öncesinde gerçekleştirmiş olduğumuz Apple özel etkinliği toplamda 15 bin ziyaretçiyle buluştu. Etkinlik 20:00’da bu sayfamızda yer alacak bir link ve sitemizdeki duyuru ile sizlerin karşısına çıkacak.

Google Pixel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım için takipte kalın.

18:18 – Etkinliği canlı takip edebileceğimiz Youtube videosu açıldı. Video da 20:00’a kadar sürecek olan bir sayaç var. Sayaç sonrasında yayın akışı yer alacak.

19:24 Google’ın Asistanının neler yaptığından söz ediliyor. Yeni asistan Youtube’da dahil olmak üzere bir çok işlemi gerçekleştirebiliyor. Bunun yanı sıra mesaj gönderebiliyor, sizin yerinize başkasıyla randevuleşebiliyor. Sadece konuşmak yeterli oluyor.

19:27 – Sadece asistan ile konuşarak yemek siparişi verebiliyor, gideceğiniz yere uzaklığı öğrenebiliyorsunuz. Ekrana dokunup, rezervasyon yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken asistan uygulamasına girmek ve örneğin Teknovi oteline cuma günü için rezervasyon yapın demek. Böylelikle asistanı kullanarak otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

kamera-2

Kamera performansı konusunda oldukça iddialı olduğunu söylemek mümkün.

optik

19:28 – Google’ın yeni akıllı telefonu hakkında detaylar anlatılıyor. 12.3 Mp kameraya sahip olacak cihaz, piyasada ki bir çok akıllı telefona göre daha üstün fotoğraflar çekebiliyor. Şu anda satışta olan cihazlara göre oldukça iyi bir kamera performansı var.

19:29 – Kamera da inç başına düşen piksel sayısına oldukça önem verdikleri anlatılıyor. Bu konuda uzun zamandır araştırmalar yapan Google, sonunda Pixel ve Pixel XL’de üstün bir kamera kullanmış durumda.

19:33 – Optical image stabilization özelliğine sahip cihaz ile video çekmek oldukça kolay. Video çektiğiniz zaman bir gimbal kullanıyormuş gibi stabilizasyon sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle videolar daha kaliteli ve sarsıntısız olabiliyor. Google Pixel akıllı telefon ile çektiğiniz tüm fotoğrafları Google’ın Fotoğraflar uygulamasında depolayabiliyorsunuz. Tüm çözünürlükler limit olmadan burada saklanabiliyor.

Google’dan Apple’a Hafıza Dolu Göndermesi!

19:34 – Sabrina Ellis sahnede! Google Pixel ekibinin bu cihaz için oldukça fazla araştırma yaptığı anlatılıyor. Ayrıca İphone’larda yaşanan Storage Full yani hafıza dolu probleminin bu cihazda yer almayacağına dair detaylar veriliyor. Google’dan Apple’a gönderme var.

19:36 – Customer care, müşteri hizmetleri 7/24 hizmet veriyor. Cihaz hakkında herhangi bir sorununuz olduğunda kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. iOS’dan Android’e geçecekler için müjdeli haber veriliyor. iOS ve Android dönüşümlü kablo ile cihazları birbirine bağlayarak, Rehber, Arama kayıtları, Fotoğraflar gibi bir çok detayı Pixel akıllı telefonlara aktarabiliyorsunuz. 5″ ve 5.5″ olmak üzere 2 farklı model karşımıza çıkıyor.

storage

19:39 – Quite Black, Really Blue, Very Silver renkleri karşımıza çıkıyor. 3 farklı renkte karşımıza çıkacak yeni modeller, En iyi akıllı telefon kamerasına sahip. Duo ile video araması yapabilirken, sınırsız fotoğraf depolama ile de karşımıza çıkıyor. Verizon ile kampanyalar yapıldıuğına dair detaylar var.

reklam

19:40 – Satın alınabilecek tüm adresler Sabrina tarafından anlatılıyor. 649 dolar veya 27 dolar aylık ödeme ile sahip olunabiliyor. Amerika, Avustralya, Kanada, İngiltere ve Almanya için bu fiyatlar geçerli olacak. Hindistanda da yakın zamanda karşımıza çıkacak. Yeni model ile beraber karşımıza çıkacak DreamVR uygulamaları da dikkat çekecek. 15 Dakika şarj ile 7 saate kadar performans sergileyebilecek. Cihaz da 3.5mm jack girişi olması konusunda da Apple’a gönderme yapılıyor. Tanıtım filmi yayınlanırken 3.5mm jack girişiyle sizlerin karşında – bu yeni değil (ıhıhıh) şeklinde bir seslendirme mevcut.

Google Daydream VR Tanıtılıyor!

19:45 – Daydream tanıtılıyor. Kumandası ve bunun dışında çok şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Dahili hoparlörü ile beraber oldukça popüler olacağa benziyor. Kontrol konusunda hiç bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Çünkü Daydream controller ile birlikte hareketleriniz bile algılanabilecek. Ayrıca Daydream içerisindeki bir alana kontrolörü yerleştirmek mümkün.

daydream

19:47 – Adrienne McCallister Daydream VR’i daha detaylı anlatmak için sahnede. Daydream konusunda kendine oldukça güvenen Google, özel uygulamaların tanıtımını yapıyor. Adrienne, Daydream’de kontrollerin ne kadar kolay olduğundan bahsediyor.

19:48 – Daydream kontrolcüsü ile beraber uzayda dolaşmak oldukça kolay bir hal alıyor. Gunjack2 tarzı oyunları oynamak mümkün. Uzayda derinlemesine bir yolculuk yapmak mümkün. Bir çok oyun ile tam uyumlu çalışabiliyor. NetFlix’deki filmleri, dizileri Daydream VR ile izlemek oldukça keyifli bir hal alıyor.

19:51 – Gidemediğiniz bir çok yeri Youtube ve Daydream aracılığıyla mükemmel bir şekilde gezebileceksiniz. Oradaymış gibi gezmek mümkün. 360 derece videoları izlemek farklı bir keyif verecek. Ayrıca Youtube özel bir güncelleme sonrasında farklı yapısıyla dikkat çekecek. VR ile uyumlu olacak Youtube VR deneyimini video izleme ekranından, video bitimine kadar yaşatacak. Adrienne  sahneden ayrıldı.

Google Wifi ve Chromecast Ultra tanıtıldı!

19:55 – Google Wifi özelliği sayesinde en iyi wifi noktasına bağlanabileceksiniz. Daha hızlı bir internet erişimi karşımıza çıkacak.

19:57 – Google Wifi internet hızınıza bağlı olarak daha hızlı bir deneyim sunuyor. Fiyatları açıklanan cihaz şu şekilde. Yeni chromecast’ler tanıtıldı. Geçtiğimiz yıllar da Chromecast tanıtılmıştı. 30 milyondan fazla cihaz satılmıştı. Chromecast ultra tanıtıldı. HDMI girişi ile 4K ultra çözünürlük dahil bir çok görüntüyü hızlı bir şekilde aktarabiliyorsunuz. Ayrıca Youtube videolarını da oldukça hızlı bir şekilde aktarmak mümkün.

Chromecast ultra oldukça hafif ve ince. Bu yapısı sayesinde bir çok cihazın arkasına kolay bir şekilde sığabiliyor. Tablet, laptop ve akıllı telefonlar ile tam uyumlu çalışabilecek. Satın almak için 69 dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

ast ultra

Google Home Tanıtıldı! 

20:00 – Google Home tanıtıldı. Yepyeni akıllı cihaz evinizi adeta akıllı bir eve dönüştürüyor. Uyumlu bir çok cihaz ile beraber herşeyi kontrol altına alabiliyorsunuz. Ayrıca mikrofon kontrolünü açabilir kapatabilirsiniz. Mikrofonu kapattıktan sonra hoparlör moduna geçirebiliyorsunuz. Bir çok detayı anlatmak için Rishi Chandra sahnede! Google home, bir çok özelliği içerisinde barındırıyor. Bunlardan en önemlisi de müzik özelliği.

google-home

20:03 – Google home’a konuşarak bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Google Home’a konuşarak şarkı açtırabiliyorsunuz. Sesi açıp kapatması için sesli komut vermek yeterli. Youtube Music kullanılarak bir çok şarkıyı dinlemenize olanak sağlıyor. Ayrıca Pandora, Spotify, Google play music, Spotify, Youtube Music gibi bir çok platform ile uyumlu çalışıyor. Platformları seçmek için komut vermeniz yeterli oluyor. Müziklerin yanı sıra Podcast vs. dinlemekte oldukça kolay.

home

20:05 – Android ve iOS cihazlarla çalışabiliyor. Wifi hoparlörler arasında oldukça popüler olacağa benziyor. Google asistan ile uyumlu çalışabiliyor. Telefonunuzu elinize almadan bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

20:08 – Google home aracılığıyla trafik bilgisini canlı haritalar üzerinden almak mümkün. İşlemleri yaptığınız sırada akıllı telefonunuzu elinize almaya gerek kalmıyor. Tamamen wifi üzerinden Google maps aracılığıyla bilgileri verebiliyor. Google’ın evinizi akıllı hale getireceği aleti, bir çok alanda, bir çok soruya cevap olarak kullanabilirsiniz.

Google Home Fiyatı Belli Oldu!

Google Home’un satıldığı bir çok yer var. Televizyon üretimi yapan firmalar aracılığıyla da cihazı satın almak mümkün. Odanızdaki farklı Google Home’lar aracılığıyla farklı işlemleri gerçekleştirmek mümkün. 3 odalı bir evde 3 tane Google home aracılığıyla 3 farklı odada işlemler yaptırmak mümkün.

google-home-renklergg

20:20 – Merak edilen bir soru daha cevaplandı. Google Home, 129 dolar satış fiyatı ile 6 aylık YoutubeRed ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. 4 Kasım’dan sonra cihaz satışa çıkacak. Ayrıca 7 farklı renk ile satın almak mümkün. Akıllı evinizde ışığı aç, müziği aç, hava durumu ver, trafik nasıl? şeklinde bir çok komutu gerçekleştirmeniz mümkün.

20:22 – Kasım ayına girilmesi ile beraber Google asistan geliştiricilerin desteğini alacak. Uygulamalar Google asistan ile %100 uyumlu çalışabilecek. Şu anda müzik uygulamaları, Google’ın kendi cihazları Google asistan ile tam uyumlu çalışabiliyor. Ancak bunu arttırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Uber, Spotify, Youtube, Google Maps ve daha bir çok uygulama Google Asistan ile tam uyumlu çalışabiliyor.

google-son

20:25 – Google asistan, araçlar, saatler, telefonlar ile çalışabiliyor. Ancak cihaz sayısı ilerleyen zamanlar da daha da arttırılabilir hale gelecek. Google Home ile tam uyumlu çalışması büyük bir avantaj. Geliştiricilere açıldıktan sonra daha da kullanılabilir hale gelecek. Google tarafından düzenlenen canlı yayın bitirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.