Ana sayfa Akıllı Telefon Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi!

Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi!

PAYLAŞ
Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi!

Google’ın en yeni akıllı telefon modellerinden Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi!Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi! Hackleyen grup açığı Google’a para ile sattı. İşte detaylar.

Geçen ay piyasaya çıkışı ile Akıllı Telefon piyasasında renkleri değiştiren Google Pixel modelleri güvenlik açıkları ile karşımıza çıktı. Kendilerini iyi niyetli hackerlar olarak tanıtan Qihoo 360 hacker grubu tarafından Google Pixel hacklendi.

Hackerların buluştuğu PwnFest isimli hack yarışmasında Google Pixel’e dair güvenlik açıklarını ortaya çıkaran gruplara ödül verileceği söylenmişti. Hacker grubu tarafından uzun uğraşlar sonrasında Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi! Hacker gruplarının katıldığı yarışma da beyaz şapkalı hackerlar yarıştı.

Google Pixel Hacklendi 120 Bin Dolar Ödül Verildi

Google’ın Pixel akıllı telefonlarının da yer aldığı yarışma da hackerlar akıllı telefona dair açıklar bulmaya çalıştı. Açık bulanlar para ödülü ile ödüllendirilirken, yarışma da rekabet ortamı yaratıldı.

Bu zamana kadar bir çok yarışma da ödül sahibi olan Qihoo 360 isimli hacker grubu, bir çok uygulama veya servisin açığını bularak firmalara satıyor. Windows 10’un tarayıcılarından Microsoft Edge tarayıcısında buldukları açıklarla 520 bin dolar para ödülüne kadar ulaştıklarını ve bu ödülleri aldıklarını da belirtelim.

Google Pixel’de bulunan açık sayesinde hackerlar uzaktan mesaj alıp gönderebilirken, aynı zamanda arama da yapabiliyordu. Bu açık kullanılarak bir çok kullanıcı tehlikeyle karşı karşıya kalabiliyordu. Google’da bunu bildiği için, hackerlara ödül verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.