Ana sayfa Apple Google Spaces Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Spaces Nedir? Nasıl Kullanılır?

PAYLAŞ

Geçtiğimiz saatlerde Google tarafından resmi olarak duyurulan Google Spaces Nedir? Nasıl Kullanılır? sorularının cevabını bu haberimizde veriyoruz.

Google bugün resmi olarak yaptığı açıklama sonrasında yeni uygulaması küçük grup paylaşımı adı altında paylaşılan Google spaces’i duyurdu. Takım çalışmalarına ve gruplaşmalardaki iletişim sorununa dikkat çeken uygulama, bazı gereksinimleri gidererek, özellikle de takım halinde çalışanlar için oldukça verimli bir iş çıkartıyor. Uygulama şu anda sosyal medya ve diğer mecraların gündeminde, en merak edilen konu ise, Google Spaces Nedir ve bu uygulamanın kullanımı nasıl? Şimdi gelin bu iki soruya cevap arayalım.

Google Spaces Nedir?

Google Spaces, profesyonel bir iletişim alanı oluşturmaya yardımcı oluyor. Küçük grup paylaşımı adı altında paylaşılan uygulama, istediğiniz kullanıcı grubu için anında alan oluşturabileceğiniz bunun yanı sıra Google tarafından desteklenen paylaşım olanağı ile dikkat çeken bir uygulama.

Bu zamana kadar bir çok iletişim aracı karşımıza çıktı. Ancak spaces uygulaması kadar stabil ve bütünleşik bir uygulama sektörde yer almadı. Bu yüzden olmalıdır ki, Google Spaces çıktığı saat itibari ile indirilmeye hatta popüler uygulamalar arasında yer almaya başladı. Günümüzün en büyük problemlerinden ikisi, iletişim ve zaman sorununa bir nebze çözüm arayan uygulama, böylelikle bu iki probleme karşılık en büyük yardımcı görevi de görüyor. Kısaca açıklamak gerekirse uygulama hem iletişim alanı oluşturmanızı sağlıyor, hem de zamanı iyi kullanmanıza olanak sağlıyor.

Şimdi bu uygulamanın Whatsapp vs. gibi uygulamalardaki grup kurmaktan ne farkı var diyenler olabilir. Uygulamanın en temel amacı, paylaşım yaparak bir konu hakkında sohbet başlatıp, fikir alışverişi yapmak. Bu yüzden de arayüzünde bazı detaylar var.

Paylaşım Yapmak kolay : Uygulama içerisinde paylaşım yapmak istediğiniz zaman, internet sitesine vs. Google aracılığıyla giriş yapmanız ve daha sonrasında da uygulama da bulunan bir buton yardımı ile bu siteyi vs. paylaşmanız mümkün. Paylaştığınız internet sitesine tıklayan bir kişi, sohbetten ayrılmadan yorum yapabilir, görüşlerini bildirebilir.

Basit ve Etkili : Diğer uygulamalardan en büyük farkı sanırım bu. Normalde bir uygulama içerisinde bir çok konu da özellikler bulunurken, Google Spaces uygulaması sadece bazı konuları hedef alıyor. Paylaşım yapmayı, sohbet etmeyi ve fikir alışverişlerini arttırmayı amaçlayan uygulama, bu yüzden de oldukça basit ve etkili.

google spaces nasıl kullanılır

Google Spaces Nasıl Kullanılır?

İstediğiniz zaman istediğiniz konuda oluşturduğunuz bir kullanıcı grubu ile anında iletişim ağı oluşturabiliyorsunuz. Örneğin bir araştırma ödeviniz var ve grubunuz ile beraber zaman denk getiremiyorsunuz. O halde Google Spaces’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Basit bir kullanıcı arayüzü ile karşımıza çıkan uygulamanın temel amacı, insanların bir araya gelerek, bazı konularda fikir alışverişi yapması, bunun yanı sıra iletişimi güçlü kılmak.

Arayüz olarak gayet basit ve sade olan Spaces, Google tarafından desteklenen bir çok site ile ilgili sohbet etmenizi sağlıyor. Okuduğunuz bir haber hakkında takım arkadaşlarınızın da görüşünü öğrenmek istiyorsanız, haberi paylaşın ve arkadaşlarınızın haberi görüntüleyerek, yorum yapmasını sağlayabilir, Böylelikle iletişim alanınızı profesyonel hale getirebilirsiniz.

Uygulama şu anda Android cihazlar için, iOS Cihazlar için ve bilgisayar sürümü ile dikkat çekiyor. Windows phone desteğinin olmadığını hatırlatarak, şimdi ilgili bağlantılara geçelim, uygulamayı indirebileceğiniz bağlantılar şunlar;

Android cihazlar için Google Spaces’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

iOS Cihazlar için Google Spaces’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Web için Google Spaces’i buraya tıklayarak kullanabilirsiniz.

Şahsen uygulama çıktıktan sonra kullananlardan birisi de benim. Eğer ki bir konuda alan oluşturup fikir alışverişi yapmak isterseniz, uygulama gerçekten de tam aradığınız gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.