Ana sayfa Sektörden Google Yeni E-Posta Servisini Duyurdu : Inbox

Google Yeni E-Posta Servisini Duyurdu : Inbox

PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail’in daha geliştirilmiş bir versiyonunu duyuran Google, Inbox adını verdiğini servisi duyurdu. Şimdilik sadece geliştiricilerin davet edildiği Google Inbox servisi, e-posta kullanımına farklı bir soluk katıyor.

Alıştığımız e-posta görünümüne bir alternatif olarak daha sosyal bir e-posta arayüzü sağlayan Google Inbox, içerdiği araçlar sayesinde alışık olmadığımız bir e-posta servisi olmaya hazırlanıyor. Tıpkı bir sosyal ağ gibi e-postaları alt alta detaylı bilgileri ile listeleyen Inbox, e-postaların içerisine girmeden bazı işlemler yapılmasına olanak tanıyor.

inbox

Örnek vermek gerekirse, bir ürün sipariş ettiğiniz, ürüne ait kargo takip bağlantısı için e-postayı açmadan, ana e-posta ekranınızda ürün hakkındaki kargo bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Benzer şekilde bir uçak bileti satın aldığınızda, uçağınızla ilgili bilgileri e-postanın içerisine girmeden görmeniz mümkün. Erteleme özelliği ile daha sonra kontrol etmek istediğiniz e-postaları, ne zaman görmek istediğinizi belirtiyorsunuz ve sizin belirttiğiniz tarihte e-posta size tekrar gösteriliyor.

Kullanıcıların sosyal ağ alışkanlıklarına göre şekillendirilen Google Inbox, şimdilik sadece geliştiricilerin kullanımına sunulmuş durumda. İlerleyen dönemlerde genel kullanıma açılacağını ve standart Gmail’in yerini alacağını düşünmekteyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.