Ana sayfa Sektörden Google’dan Yeni Bir Robot Tasarımı : Atlas

Google’dan Yeni Bir Robot Tasarımı : Atlas

PAYLAŞ

Son yıllarda robotik alandaki yatırımları ile dikkat çeken teknoloji dünyasının ön plandaki isimlerinden Google, bu alanda olumlu sonuçlar almaya başladı. 2013 yılının Aralık ayındaki yarışmada ürettiği robot ile 1. olma başarısı gösteren Google, medyaya duyurduğu yeni robotu Atlas ile dikkatleri tekrar üzerine çekmeyi başardı.

Geçtğiğmiz yıllarda bir Japon robot üreticisi firması olan Shaft şirketini satın alan Google, başlatmış olduğu projelerle bu alanda ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Google’ın ünlü sahibi Boston Dynamics tarafından geliştirilen Atlas, hareket fonksiyonu ile bu alanda oldukça iddialı bir aday olarak gözüküyor.

fdc6de01-c414-4c10-beb4-4b590757aa16-460x276

188 cm boyunda ve 160 kilo ağırlığında olan Atlas, Karate Kid filminde ön plana çıkan tekme hareketini yapabilecek bir kabiliyete sahip.Bunun yanı sıra insan ve makine etkileşiminde oldukça üst düzey bir donanıma sahip durumda. Ayrıca şoförlükte yapabilen bu robot, teknoloji dünyasındaki robotik yatırımları şekillendirecek bir düzeyde bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.