Ana sayfa Uygulama Google’ın Yeni Uygulaması Sprayscape Yayınlandı!

Google’ın Yeni Uygulaması Sprayscape Yayınlandı!

PAYLAŞ
Google'ın Yeni Uygulaması Sprayscape Yayınlandı

Mobil uygulamalara önem veren Google’ın Yeni Uygulaması Sprayscape Yayınlandı! Sprayscape ile eğlenceli 360 derece görseller hazırlayın!

Google mobil cihazlara uygun uygulamalar yapmak adına çalışmalarını açıklamıştı. Özellikle de 2016 yılına girmemiz ile beraber Google tarafından yepyeni mobil uygulamalar da yayınlanmaya başladı. Açık kaynak kodlu işletim sistemi Android sayesinde bir çok ilginç uygulamayı yapan Google, bu uygulamaları kullanıcılarına sunuyor.

Google tarafından geçtiğimiz günler de kullanıma sunulan Sprayscape isimli uygulama, ilginç ve bir o kadar da eğlenceli olmasıyla dikkat çekiyor. Bir çok 360 derece çekim yapabilen kamera uygulamalarını gördük. Bu uygulamaların bir çoğunun çalışma prensibi aynıydı. Kamerayı uygulamanın izin verdiği yerlere götürüp kendiliğinden çekim yapmasını bekliyorduk. Ancak Google tarafından kullanıma sunulan Sprayscape uygulaması, telefonu sağa ya da sola hareket ettirdiğiniz de 360 derece fotoğraflar çekmiyor.

Google’ın Yeni Uygulaması Sprayscape Yayınlandı!

Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en büyük fark ekrana dokunduğunuz zaman fotoğraflar çekiyor. Çekilen fotoğrafları bir araya getiriyor ve 360 derece görsel oluşturmanızı sağlıyor. Yani herhangi bir yer de ekrana dokunarak 360 derece görsel oluşturmanız için ekrana basıyorsunuz.

Uygulama daha sonrasında bu görselleri bir araya getiriyor. Sprayscape uygulamasının çalışma mantığını aşağıdaki videodan da net bir şekilde anlayabilirsiniz. Uygulama ile eğlenceli görseller yakalamak mümkün.


Şu anda sadece Android cihazlara kurulabilen uygulama ilerleyen zamanlarda farklı platformlar da yer alır mı bilinmez. Android cihazınıza buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Google’ın yeni uygulaması ile sanal gerçeklik için farklı bir boyut geldiğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.