Ana sayfa İnternet Google’un Kazandığı Para Ne Kadar?

Google’un Kazandığı Para Ne Kadar?

PAYLAŞ

Dünyanın en ünlü arama motorlarından biri olan Google’un ne kadar kazandığını merak ediyormusunuz? Google’un Kazandığı Para Ne Kadar? İşte detaylar.

Çoğumuzun gün içerisinde sayısız bir şekilde Google’da arama yapıyoruz. Her alanda mesleki ticaret ve daha pek çok bölümde Google’da işlerimizi hallediyoruz. Bu süreç içerisinde Google, dünya genelinde toplam ne kadar kazanıyor?

Kullanıcıları tarafından Google internet üzerinden tek başına her türlü internet sitesine ve daha pek çok ulaşacağımız yere aracılık yapıyor. Google’un bu aracılığı ve teknoloji olarak gelişmesi gün geçtikce büyüyor. Yaptığı teknolojik gelişmelerin ardından dünya üzerinde vazgeçilmez bir hale gelen Google’un bazı icatlarını birlikte bir hatırlayalım.

Sürücüsüz otomobil teknolojisi; Tamamı ile dünya mükemmeli ve dahi bir düşünce! Sürücüsüz otomobilin geliştiricisi olarak betimlenen Google bu icadı ile tüm dünyaya ilerde büyük bir kolaylık sağlayacak projeye imza atacağa benziyor.

Robotik Teknolojiler; Robot teknolojileri olarak her alanda her türlü insanların işini yapan robotik teknoloji harikaları, insanları adeta çırağı haline gelecek. Çoğu zor işlere çözüm olarak gelecek robotik teknolojiler gün geçtikce gelişecek ve olmaz dediğimiz işleri bile yapacak akılda!

Google’un Kazandığı Para Ne Kadar?

Herkezin merak ettiği gibi sizde Google’un bu projelere karşın ne kadar kazandığını merak ediyormusunuz? Bu kazançlar dudak uçuklatacak cinsten. Farklı bir şekilde yorum yapacak olursak Google hayatımızı kolaylaştırdıkça kazanıyor ve hakkını alıyor. Bu gibi teknolojik gelişmeler Google, hayatımızı tamamı ile teknoloji hayatına dönüştüreceğine benziyor.

Google 3 Milyar Dolar Para Kazanıyor!

Google’dan kısaca bahsetmek gerekirse 1998 yılında hayatımıza girdi. 18 Yıldır hayatımızda büyük bir rol oynayan Google, geçmişten bu güne çoğu işimizi kolay yöntemler ile güven içerisinde halletmemize neden oldu. İnternet hakkında konuşulduğu zaman ilk sırada yer alan dev arama motoru, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.

Dünyanın en gelişmiş arama motoru Google, yayınlanan bir rapora göre ABD düzeyinde mevcut potansiyel olan 3 milyarı aşarak 3.3 milyon dolar değere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gerçek şu bu kazancın birde Avrupa boyutu var. Google, Avrupa düzeyinde 6 milyar dolar gibi bir değere sahip. Bu değer zaten dev arama motorunun gün geçtikçe ne kadar geliştiğinin sembolü olmuş durumda.

Google’un Kazandığı Para

Google’a Her An Ceza Gelebilir!

Google’a değer kapsamında sınırı aştığı için her an ceza alabilir! Android Headlines’da yer alan bazı haberlere göre Avrupa Birliği’nin sahip olduğu değerin 10 katı fazla bir değere sahip olan Google mevcut potansiyel sınırı geçtiği için ceza alma sınırını geçmiş durumda. Bu 10 katı fazla değer Google için fazla bir cezaya dönüşebilir.

“Monumental Fine(Anıtsal Ceza)” adıyla anılan cezanın normal bir değerden fazla olduğu için Google gelecek aylara kamuoyuna duyurulması duyurulması planlanıyor. Cezaya ilişkin bir başka neden “kötü amaçlara” hizmet verilmesi nedeni ile bir çok şikayette yanında yer almış oldu.

Google’un geçtiğimiz yılın Ağustos ayında “terör” kapsamında olay ve kişilere yardım etme iddalarıda asılsız çıktı. Bu konuda şirketin ne kadar ceza ödeyeceği belli olmasada, şirkete başka yaptırımlarda uygulanacağa da iddaa edilen bir diğer konulardan bir diğeri.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.