Ana sayfa Drone GoPro Kendi Drone’unu Duyurdu: GoPro Karma!

GoPro Kendi Drone’unu Duyurdu: GoPro Karma!

PAYLAŞ
GoPro Kendi Drone'unu Duyurdu: GoPro Karma!

Bu zamana kadar ürettiği aksiyon kameralarıyla sektörü elinde tutan GoPro Kendi Drone’unu Duyurdu: GoPro Karma isimli drone ve detayları haberimizde.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bir çok alanda yenilikler karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi kamera sektöründe aksiyon kameralarının karşımıza çıkması iken bir diğeri de Drone teknolojisi idi. Drone ismindeki aletler ile bir çok sektör daha da canlı hale geldi.

Amazon bazı bölgelere drone ile teslimat yaptırabiliyor. Ayrıca Dominos pizza da drone ile teslimat yapabilir hale geldi. Drone sektörünün bu kadar canlı olması sonrasında firmalar arasında da rekabet ortamı gelişti. Özellikle de Çin menşeili bir çok teknoloji şirketi Drone sektörüne el atınca ufak meblağlar ile de drone sahibi olabiliyoruz.

Drone denilince akla gelen ilk isim hiç şüphesiz ki DJI oluyor. Özellikle de Phantom modelleri ile dikkat çeken DJI, sektörün lideri olarak yoluna devam ediyor. Sektörün liderine rakip olarak da GoPro geldi. GoPro Drone üreterek DJI ile rakip oluyor.

GoPro Kendi Drone’unu Duyurdu: GoPro Karma! 

Uzunca bir süredir drone üretimi yapan firma yenilikleri ile de dikkat çekiyor. Drone üzerindeki kameraları sürekli geliştiriyor, Drone mekaniğini arttırıyor. Böylelikle DJI rakiplerine göre bir adım daha ilerideydi.

GoPro’dan bu konuda hamle yapması uzunca bir süredir bekleniyordu. Firma tarafından yapılan açıklamalara baktığımız da 1 hafta öncesinde yeni bir ürün duyuracaklarını belirtmişlerdi. Bugün geçtiğimiz saatlerde GoPro tarafından düzenlenen tanıtım toplantısında GoPro Kendi Drone’unu Duyurdu: GoPro Karma!

Yapılan toplantının asıl konusu da buydu zaten. GoPro Kendi Drone’unu Duyurdu: GoPro Karma isimli yeni drone piyasadaki yerini alacak. GoPro Karma hakkında merak edilenleri sizin için derledik. Öncelikle şu video ile başlayalım.

Drone’u tanıtan drone’dan sonra merak edilen soruları cevaplayalım. İlk olarak bu drone’un ne gibi özellikleri var bunlardan bahsedelim.

GoPro Karma Drone Özellikleri ve Detayları

Aslında DJI firmasının bu zamana kadar ki en popüler drone’u gibi, GoPro Karma’da size belli bir amaç doğrultusunda hizmet verecek. GoPro karma’nın diğer dronelardan bir çok farkı var. Ancak en belirgin özelliklerinden bir tanesi kumandası diyebiliriz.

Tamamen dokunmatik ekran olan kumanda da kontroller bu ekran üzerinden ve joystickler üzerinden sağlanıyor. Bir çok kişinin merakla sorması üzerine GoPro bir de tanıtım videosu yayınlamış durumda. Bu tanıtım videosunda kumandaya dair bir çok detay yer alıyor. Karma Controller adındaki kumandanın tanıtımını aşağıdan izleyebilirsiniz ;

GoPro Karma Drone Fiyatı Ne Olacak?

Fiyat konusunda bir çok kampanya ile karşımıza çıkması beklenirken GoPro kendinden emin bir şekilde konuştu. GoPro tarafında herhangi bir indirim karşımıza çıkmayacak. Yani drone satın aldığımız zaman GoPro aksiyon kameralarından GoPro Hero 5 yine aynı fiyatından satılacak. GoPro Hero 4 ve GoPro Hero 5 aksiyon kameralarıyla beraber kullanılabilen GoPro Karma, kamerasız olarak 799 dolar’dan satışa çıkacak. Eğer GoPro Hero 5 ile satın almak isterseniz bu fiyat 1099 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Firma tarafından yapılan açıklamalara baktığımız da GoPro Karma çıkış tarihi hakkında da önemli bilgiler var. GoPro karma piyasadaki yerini almaya Kasım ayından itibaren başlayacak. Satışlar da bu yönde başlayacak diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.