Ana sayfa Sektörden Gorilla Glass 4 Duyuruldu

Gorilla Glass 4 Duyuruldu

PAYLAŞ

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarların kullanımını ve dayanıklılığını son derece etkileyen ön cam panelinde bir dünya devi olan Corning isimli şirket, Gorilla Glass serisinin dördüncü nesilini duyurdu. Gorilla Glass 4‘ün duyuran şirket, yayınladığı dayanıklılık testi videosuyla da ürettiği camın dayanıklılığını gösteriyor. Gorilla Glass hakkında daha detaylı bilgi almak için ;

Gorilla Glass Nedir? Ne İşe Yarar?

Şimdiye kadar 3 milyardan fazla cihazda kullanılan Corning Gorilla Glass, dördüncü nesilinde ciddi iyileştirmeler yapmış görünüyor. Bir önceki nesil olaran Gorilla Glass 3’ün kalınlığı 0.7mm idi. Gorilla Glass 4‘te bu rakam neredeyse yarıya düşmüş durumda. 0.4mm kalınlığa kadar düşen Gorilla Glass 4 tam tamına 0.3mm incelmiş durumda. Bu sayede daha ince yapıdaki akıllı telefon ve tabletler görmemiz mümkün olacak.

Yayınlanan dayanıklılık videosunda vurgulandığına göre, Gorilla Glass 4, 1 metreden düşüşlerde tam dayanıklılık sağlıyor. Benzer testi Gorilla Glass 3 ile yapınca ekranın kırıldığını videoda görebiliyoruz. Ancak tabii ki gerçek kullanım senaryosunda, videodaki robotun telefonu yere düşürmesi gibi bir açı yakalanmayabiliyor. Yanlardan gelen darbelere karşı bir zaafiyet halen daha söz konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.